ZENARO Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Levosetirizin dihidroklorür olan  ZENARO Film Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Saman nezlesi, yıl boyu süren nezle, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlik, hapşırma, göz sulanması burun akıntısı  gibi alerjik belirtilerin tedavisinde uygulanır.

ZENARO Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Saman nezlesi, yıl boyu süren nezle, alerjik kaşıntılar, nedeni belli olmayan kurdeşen ve kronik kurdeşenin neden olduğu kaşıntı ve şişlik, hapşırma, göz sulanması burun akıntısı  gibi alerjik belirtilerin tedavisinde uygulanır.
 3. Çok şiddetli böbrek hastalığınız varsa veya diyalize bağlı yaşıyorsanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz. İlacınızı bu ilaçlarla beraber kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 5. Şayet, karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız, fenilketonüri hastalığınız veya herhangi bir ilaca karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. İlaçla beraber alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 8. Uyku hali, uyuşukluk ve benzeri yan etkilerinden dolayı, araba veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 9. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.  Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

ZENARO Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen yemekten sonra  veya öğün aralarında alınabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, karın ağrısı, baş ağrısı, uyku hali, halüsinasyon, depresyon, huzursuzluk, yorgunluk, bitkinlik, ödem, kas ağrısı, ödem, kilo artışı, ciltte döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Levosetirizin dihidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ZENARO Film Tablet

ZENARO Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ZENARO-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.