ALERINIT Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Levosetirizin dihidroklorür olan  ALERINIT Film Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı ve benzeri alerjik belirtilerin tedavisinde etkili bir antihistaminiktir. Nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik;  alerjik nezlenin belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma, burun tıkanıklığı ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır. Kullanımı, 6 yaş ve üzeri çocuklar ve erişkinler içindir.

ALERINIT Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Nedeni belli olmayan kronik kurdeşenin belirtileri olan deride kızarıklık, kaşıntı ve şişlik;  alerjik nezlenin belirtileri olan  kaşıntı, gözlerde sulanma, hapşırma, burun tıkanıklığı ve burun akıntısı ve benzeri belirtilerin tedavisinde uygulanır.
 3. Çok şiddetli böbrek hastalığınız varsa veya diyalize bağlı yaşıyorsanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet düzenli olarak kullandığınız uyku verme ihtimali olan ilaçlardan (soğuk algınlığı, ağrı kesiciler, alerji veya depresyon ilaçları gibi) kullanıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz. İlacınızı bu ilaçlarla beraber kullanmak uyku halini daha da artırabilir.
 5. Şayet, karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız, fenilketonüri hastalığınız veya herhangi bir ilaca karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. İlaç kullanımına hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşmelisiniz.
 7. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Çünkü ilaçla beraber alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttıracaktır.
 8. Bu ilaç, düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak yan etkilere sahiptir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 9. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacın kullanımı tavsiye edilen bir ilaç değildir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

ALERINIT Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tercihen yemeklerle beraber veya ayrı olarak alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Çarpıntı, ateş, karın ağrısı, iştah kaybı, istem dışı kasılmalarla belirgin nöbet hali  ve benzeri yan  etkilerden herhangi biri görüldüğünde ilacın alımını durdurup  tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Levosetirizin dihidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ALERINIT Film Tablet

ALERINIT Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ALERINIT-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.