Hedensa Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Mentol-Monoklorkarvakrol-Papatya yağı-İhtamol olan Hedensa Pomad, vücutta kızarıklık, şişlik, ağrı ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı; kaşıntı önleyici, ağrı kesici, mikropları öldürücü ve kan damarlarını büzücü etkisi olan bir preparattır. Rektum iltihabı, anüs bölgesinde derin çatlaklar, iç ve dış  hemoroid (basur) kaynaklı rahatsızlıklar, anüs ve rektum ile ilgili müdahalelerden sonra görülen ağrılı ve kaşıntılı vakıalar ile kadınların dış genital organlarında görülen kaşıntılar ile ilgilidir.

Hedensa Pomad Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Rektum iltihabı, anüs bölgesinde derin çatlaklar, iç ve dış  hemoroid (basur) kaynaklı rahatsızlıklar, anüs ve rektum ile ilgili müdahalelerden sonra görülen ağrılı ve kaşıntılı vakıalar ile kadınların dış genital organlarında görülen kaşıntılar ile ilgilidir.
  3. Herhangi bir maddeye veya yiyeceğe alerji durumu var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize söylemelisiniz.
  4. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
  5. İlacı kullanmanıza rağmen durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz.
  6. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Hedensa Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı kanül ile uygulayınız.  Hasta bölgeyi tuvaletten sonra iyice yıkayıp kuruladıktan sonra ilacınızı uygulayınız. Şayet ilacı anüs bölgesine uygulayacaksanız, kanülü anüs içine sokunuz ve tüpü sıkınız. Tüpün kapağını daima kapalı tutunuz. Her uygulamadan sonra kanülün dışını temizleyiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..

 

Etken Maddesi: Mentol-Monoklorkarvakrol-Papatya yağı-İhtamol
Ticari-Jenerik ismi: Hedensa Pomad

Not: Santa Farma İlaç San. AŞ. tarafından üretilen basur ilacı olarak bilinen Hedensa artık üretilmemektedir.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.