LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe

LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Levosetirizin dihidroklorür (2,5 mg), Montelukast sodyum (4 mg) olan LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe, alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle beraber olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  tedavisinde  uygulanır.

LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle beraber olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  tedavisinde  uygulanır.
 3. Ciddi karaciğer yetmezliğiniz veya şiddetli böbrek hastalığınız varsa veya diyalize bağlı yaşıyorsanız; kullanmak sakıncalıdır.
 4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmak sakıncalıdır. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacı her zaman  yanınızda bulundurunuz.
 5. Şayet astımınız varsa ve astımınız asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınmalısınız.
 6. Düzenli kullanmanıza hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acil olarak doktor ile görüşünüz.
 7. 2 yaşın altındaki çocuk ve bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Doğrudan ağız içine uygulanabileceği ve benzeri soğuk veya oda sıcaklığındaki 1 çay kaşığı hazır mama, meyve püresi  veya anne sütünde çözdürülerek de verilebilir. 15 dakika içerisinde tüketilmelidir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Üst solunum yolu enfeksiyonu, bulantı, kusma, ağız kuruluğu, yorgunluk, sersemlik, uykululuk hali,  karın ağrısı, ishal, isilik ve ateş yaygın görülen yan etkilerdir.

.

Etken Maddesi:  Montelukast sodyum, Levosetirizin dihidroklorür
Ticari-Jenerik ismi: LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe

Okuduğunuz ilaç: LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/levmont-254-mg-toz-iceren-sase.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe Google
LEVMONT 2,5/4 mg Toz İçeren Saşe Yandex
Bugün: 19-Dec-2018 06:51:29
Ulusalarası saat: 19-12-18 03:51:29
Yazı tarihi ve Günü : 15 Haziran 2018Cuma

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
CERAMIN Film Kaplı Tablet
CERAMIN Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Memantin hidroklorür olan CERAMIN Film Kaplı Tablet, Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların, etkisini azaltmaya yararlı bir...

Opirel Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Klopidogrel hidrojen sülfat olan Opirel Film Tablet, kan pıhtısı oluşumunu  önleyen kan sulandırıcı bir preparattır. Kan pıhtılaşmasını...

Kapat