ZARIDINEX % 0.3 steril göz damlası

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: İçinde Ofloksasin isimli etken maddeyi bulunduran ZARİDİNEX, gözlerde enfeksiyona neden olan bakterilerle mücadele ederek gözün dış kısmındaki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan geniş spektrumlu ve bakterisid özelliğe sahip bir preparattır. ZARİDİNEX göz damlası, göz kapaklarının iç ve dış kenarlarının iltihaplanması, bakteriyel enfeksiyonlara bağlı kornea ülseri (gözün en dışta kalan saydam tabakanın iltihaplanması), kirpik diplerinin ve göz kapağında yağ salgılayan bezlerde apse (arpacık-Hordeolum) de dahil gözün dış kısmındaki bakteriyel enfeksiyonlarda endikedir.   ZARİDİNEX göz damlası Kullananlar için Uyarılar :  Etken maddesine veya diğer bileşenlerine karşı daha önce bir hassasiyet yaşadıysanız; bu ilacı kullanmanız tavsiye edilen bir ilaç değildir. Gebelikte, gebe kalma olasılığı

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına {title} isimli ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.