Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro

Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi İnsülin lispro olan Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro, kandaki şeker seviyesini düşürerek çalışan diyabet (şeker hastalığı) ilacı olup, İnsülinin hızlı etki gösteren bir formudur.

Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kandaki şeker seviyesini düşürerek çalışan diyabet (şeker hastalığı) ilacı olup,
 3. Yemekten önceki 15 dakika içerisinde kullanmalısınız.
 4. Şayet karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa; kullanmadan önce hekiminize bildiriniz. Doz ayarlaması gerekebilir.
 5. Yüksek kan şekeri (hiperglisemi) belirtileri olan, artan susuzluk, iştah kaybı, mide bulantısı, uyuşukluk hali, ağız kuruluğu, kuru cilt ve idrar yapımından artış ve benzeri belirtilerden herhangi biri görüldüğünde kan şekeriniz yükseldiğinin göstergesidir.
 6. Kan şekerinizin aşırı düşmesine izin vermeyiniz. Alkol kullanma, çok fazla egzersiz yapma, aşırı stres ve öğün atlama ve benzeri vakıalar kan şekerinizin normalin altına düşmesine sebep olur. Bundan dolayı günlük yaşamınızda bunlara dikkat etmeniz gereklidir. Kan şekeri seviyesinin düştüğünün (hipoglisemi)  belirtileri olan açlık, baş ağrısı, bilinç bulanıklığı, aşırı hassaslık, uyuşukluk hali, güçsüzlük, halsizlik, baş dönmesi, titremeler, terleme, hızlı kalp atışları, nöbet (istem dışı kasılmalar), bayılma veya koma vakıaları için yanınızda daima şeker veya şeker içeren bir yiyecek bulundurmalısınız.
 7. Kullanmadan önce ağızdan alınan diyabet ilaçları da dahil olmak üzere diğer kullandığınız tüm ilaçların listesini hekiminize bildiriniz.
 8. Alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı şeker seviyesinin tehlikeli derecede düşmesine neden olur.
 9. Enjeksiyon kalemi veya kartuşu asla hiç kimse ile paylaşmayınız. Enjeksiyon kalemleri veya kartuşlar hepatit veya HIV (AIDS) hastalıklarının kişiden kişiye geçmesine neden olabilir.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro’nun Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Deri altına enjeksiyon veya pompa sisteminde sürekli infüzyon içindir. Ek olarak sağlık meslek mensubları tarafından doktorun yakın gözetiminde damar içine (intravenöz) de uygulanabilir.
 3. Enjeksiyon için en uygun bölgeler karın, uyluk, sol kolun ön kısmı veya kalça bölgeleridir. Deri altına enjekte edilerek uygulanır. Karın çevresine yakın yerlere enjeksiyon yapılırsa, etkisini daha çabuk gösterir.Enjeksiyon bölgesinde şişlik oluşumunu önlemek için,  enjeksiyon yerini sürekli değiştiriniz.
 4. Etkisinin çabuk başlaması nedeniyle, genellikle yemekten hemen önce kullanılmalıdır. Gerektiğinde yemekten hemen sonrada uygulanabilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. İlacı enjekte ettiğiniz yerde kaşıntı , kızarıklık veya şişme varsa hekiminize bildiriniz.

 

Etken Maddesi: İnsülin lispro
Ticari-Jenerik ismi: Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro

Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Okuduğunuz ilaç: Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/humalog-solusyon-iceren-kartus-insulin-lispro.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro Google
Humalog Solüsyon İçeren Kartuş İnsülin Lispro Yandex
Bugün: 19-Dec-2018 06:53:02
Ulusalarası saat: 19-12-18 03:53:02
Yazı tarihi ve Günü : 30 Nisan 2017Pazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
OXXA 200 mg Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Asetilsistein olan OXXA 200 mg Kapsül, vücudun farklı  bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun biçimdeki balgamı parçalamak...

Canolen Dermal Sprey Solüsyon
Canolen Dermal Sprey Solüsyon

Kullanımı: Etken maddesi Siklopiroks olamin olan  Canolen Dermal Sprey Solüsyon, mantarların cilt üzerinde büyümelerini çoğalmalarını engelleyen bir preparattır. El ve ayak...

Kapat