ZEBINIX 800 mg Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?  : Etken maddesi Eslikarbazepin asetat olan ZEBİNİX 800 mg Tablet, sekonder olarak jeneralize olan veya olmayan kısmi başlangıçlı nöbetler yaşayan erişkinlerde yardımcı tedavi olarak endikedir.    ZEBİNİX 800 mg Tablet Kullananlar için Uyarılar : İlacın içindeki aktif maddeye, diğer karboksamid türevlerine (örn., karbamazepin, okskarbazepin) veya aşağıda listelenen yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık durumu varlığında ve ikinci veya üçüncü derece atriyoventriküler (AV) blok durumunda ZEBİNİX Tablet kullanılmamalıdır.  ZEBİNİX tablet için özel kullanım uyarıları/önlemleri İntihar düşüncesi: Çeşitli endikasyonlarda antiepileptik etkin maddelerle tedavi edilen hastalarda, intihar düşüncesi ve davranışı bildirilmiştir. Antiepileptik tıbbi ürünlere ilişkin randomize, plasebokontrollü çalışmalara ait bir …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına {title} isimli ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.