PREDNOL-A Pomad

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Prednasinolon, iyodoklorhidroksikin olan PREDNOL-A Pomad, vücutta kızarıklık, şişlik ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltmaya yararlı bir preparattır. Deride ve genital bölgede cilt hastalıklarıyla beraber görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde uygulanır. Ek olarak yanıklar ve güneş yanıklarında sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.

PREDNOL-A Pomad Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Deride ve genital bölgede cilt hastalıklarıyla beraber görülen iltihabi ve kaşıntılı semptomların tedavisinde uygulanır. Ek olarak yanıklar ve güneş yanıklarında sadece doktor tavsiyesiyle kullanılmadır.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız.
 4. İlacı sadece yaranın üzerine uygulayınız, ilacı geniş yüzeylere uygulamaktan kaçınmalısınız.
 5. İlacı gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 6. Şayet herhangi bir türde cilt enfeksiyonu (uçuk, su çiçeği, çicek hastalığı gibi)  hastalığınız  varsa bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan sonraki ilk birkaç gün içerisinde durumunuzda bir iyileşme görülmezse hatta daha da kötüye giderse acil olarak  hekiminize müracaat etmelisiniz.
 8. Herhangi bir maddeye veya yiyeceğe alerji durumu var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe neden olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınmalısınız.
 10. 2 yaşın altındaki bebeklerde kullanılmamalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

PREDNOL-A Pomad’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye ufak bir miktarda uygulayınız ve hafif hareketlerle sürünüz. Günde 2-3 kez uygulanabilir. 2 haftadan daha uzun süre kullanmak sakıncalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulama bölgesinde batma, yanma, tahriş, cilt kuruluğu, soyulma, kızarıklık ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Prednasinolon, iyodoklorhidroksikin

Ticari-Jenerik ismi:  PREDNOL-A Pomad

PREDNOL-A Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

PREDNOL-A Pomad Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.