OSTEOFLEX Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Glükozamin sülfat, Kondroitin Sülfat, C Vitamini, Zerdeçal, Manganez olan OSTEOFLEX Film Tablet, eklem sıvısını ve kıkırdak yapımını arttırıcı, iltihaplanmayı ve ağrıyı azaltıcı antiartritik bir preparattır.  Ağrı ve işlev kısıtlığı ile seyreden Osteoartrit (halk arasında bilinen adıyla kireçlenme: eklemlerde kıkırdak dokunun yapısında bozulma, kıkırdakta incelme, aşınma ve tahribatın ortaya çıktığı bir eklem hastalığı) tedavisinde   etkilidir. Osteoartrite bağlı, özellikle dizlerde, dirsek eklemlerinde, sırt ve omuzlarda  görülen iltihaplanma, şişlik ve ağrının tedavisinde uygulanır.

OSTEOFLEX Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Eklem sıvısını ve kıkırdak yapımını arttırıcı, iltihaplanmayı ve ağrıyı azaltıcı antiartritik bir preparattır.
 3. 2-3 aylık tedavi sonrasında ağrı, başta olmak üzere şikayetlerinizde bir azalma olmazsa, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Şayet  ciddi karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz veya astım hastalığınız varsa veya şeker hastası iseniz; kullanmadan önce hekimi sorun hakkında bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir.. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Kabuklu deniz ürünlerine alerji durumu varsa kullanmak sakıncalıdır.
 6. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

OSTEOFLEX Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Günde bir kez 2 tablet olarak bir bardak dolu su ile beraber yemekten yaklaşık 30 dakika sonra almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, uyku hali, yorgunluk, bulantı, kusma, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, kabızlık, ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Glükozamin sülfat, Kondroitin Sülfat, C Vitamini, Zerdeçal, Manganez

Ticari-Jenerik ismi: OSTEOFLEX Film Tablet

OSTEOFLEX Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

osteoflex-film-tablet-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.