Oksabron Öksürük Şurubu

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Oksolamin fosfat olan Oksabron Öksürük Şurubu, öksürük giderici bir preparattır. Balgam akışkanlığını arttırır ve solunum yollarındaki iltihabi vakıaları önler. Grip ve soğuk algınlığına bağlı öksürük,  sigara kullanımına ve hava kirliliğine bağlı öksürük, kronik bronşite bağlı öksürük ve solunum yollarının iltihabi hastalıklarına bağlı öksürük vakıalarında uygulanır.

Oksabron Öksürük Şurubu Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Öksürük giderici bir preparattır. Balgam akışkanlığını arttırır ve solunum yollarındaki iltihabi vakıaları önler.
 3. İlacın hafif lokal anestezik özelliği mevcuttur. İlacı yuttuktan sonra ağzınızda his azalması veya his kaybı yaşayabilirsiniz, endişelenmeyin.
 4. İlacı kullandığınız halde, belirtilerinizde bir iyileşme görülmezse, doktor ile görüşünüz.
 5. Bu ilaç mide ve bağırsaklarda istenmeyen yan etkilere neden olabilir. Şayet herhangi bir ilaca alerji durumu varsa veya mide veya bağırsak sorunlarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. Reklam
 7. Bu ilaç 2 yaşın altındaki çocuklara verilmemelidir.
 8. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Oksabron Öksürük Şurubu’nun Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. İlacı bir ölçüm kabı veya doz ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır. Midede tahriş riskini azaltmak için ilacı yemeklerden sonra tok karnına almanız gerekir.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

Reklam

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Olmayan şeyleri duyma, görme veya hissetme (halüsülasyonlar) ve benzeri yan etkilerde derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi:  Oksolamin fosfat

Ticari-Jenerik ismi: Oksabron Öksürük Şurubu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Esplus 10 mg Film Tablet
Esplus 10 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Essitalopram okzalat olan Esplus 10 mg Film Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı ve...

Oroheks Gargara
Oroheks Gargara

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Klorheksidin glukonat olan  Oroheks Gargara, ağız içindeki mikropları öldürücü ve gelişimlerini önleyici bir ağız solüsyonudur....

Kapat