NİDAZOL-M Vajinal Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Metronidazol, Mikonazol nitrat olan NİDAZOL-M Vajinal Tablet, vajinal bölgede mantar, bakteri ve protozalara karşı etkili bir preparattır. Kadın dış üreme organları ve vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı hastalığı tedavisinde uygulanır.

NİDAZOL-M Vajinal Tablet Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Vajinal bölgede mantar, bakteri ve protozalara karşı etkili bir preparattır. Kadın dış üreme organları ve vajinal mantar enfeksiyonu ve vajina iltihabı hastalığı tedavisinde uygulanır.
  3. Trikomonas kaynaklı vajina iltihaplanması halinde eşinizinde sizinle beraber tedavi olması gereklidir.
  4. Tedavi sürecinde ve tedavi bittikten sonra 2 gün alkol almaktan kaçınmalısınız.
  5. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

NİDAZOL-M Vajinal Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı sırtüstü yatar pozisyonda paketin içindeki parmaklıkların yardımı ile vajinanızın iyice derinine yerleştiriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Vajinada yanma, kaşıntı ve baş ağrısı ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Metronidazol, Mikonazol nitrat

Ticari-Jenerik ismi:  NİDAZOL-M Vajinal Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.