PARACEROL İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Parasetamol olan PARACEROL İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. 11 yaş üzeri çocuklarda (33 kg üstü) ve yetişkinlerde ağrı ve yüksek ateş vakıalarında, damar içine uygulamanın klinik olarak lüzumlu olduğu acil vakıalarda ve diğer yollarla uygulama yapılamaması vakıalarında (özellikle cerrahi müdahale sonrası, orta şiddette ağrı ve ateşin kısa süreli tedavisinde) uygulanır.

PARACEROL İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. 11 yaş üzeri çocuklarda (33 kg üstü) ve yetişkinlerde ağrı ve yüksek ateş vakıalarında, damar içine uygulamanın klinik olarak lüzumlu olduğu acil vakıalarda ve diğer yollarla uygulama yapılamaması vakıalarında (özellikle cerrahi müdahale sonrası, orta şiddette ağrı ve ateşin kısa süreli tedavisinde) uygulanır.
  3. Şayet, glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliğiniz varsa veya ciddi karaciğer yetmezliğiniz veya etkin karaciğer hastalığınız varsa kullanmak sakıncalıdır.
  4. Şayet karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız veya kansızlığınız varsa veya yetersiz beslenme durumu veya vücudunuz susuz kalmışsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu hekiminize bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
  5. Şayet alkol kaynaklı karaciğer hastalığınız varsa veya alkol bağımlılığınız  veya günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız doktorunuz ile görüşmeden kullanmak sakıncalıdır.
  6. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde kullanılması sakıncalı olduğundan hekiminize sormadan kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

PARACEROL İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. Damar içine infüzyon yoluyla uygulanır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Hafif bulantı, halsizlik, döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkidir.

 

Etken Maddesi:  Parasetamol

Ticari-Jenerik ismi: PARACEROL İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon

PARACEROL İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

PARACEROL İnfüzyon İçin Çözelti İçeren Flakon Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.