Nexium Oral Süspansiyon İçin Enterik Kaplı Granüller İçeren Saşe

Kullanımı :

Etken maddesi  Esomeprazol magnezyum trihidrat olan Nexium Oral Süspansiyon İçin Enterik Kaplı Granüller İçeren Saşe, midede üretilen asit miktarını azaltmaya yararlı bir proton pompası inhibitörüdür. Mide içeriğinin yemek borusuna kaçması sonucu meydana gelen yemek borusu iltihaplanmasında (özofajit) hastalığında, iltihabın tedavisi, tekrarının önlenmesi ve gastroözofajeal reflü  hastalığı ile ilgili bir preparattır.

Nexium Oral Süspansiyon İçin Enterik Kaplı Granüller İçeren Saşe Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mide içeriğinin yemek borusuna kaçması sonucu meydana gelen yemek borusu iltihaplanmasında (özofajit) hastalığında, iltihabın tedavisi, tekrarının önlenmesi ve gastroözofajeal reflü  hastalığı ile ilgili bir preparattır.
 3. Tedavi sırasında mide ekşimesi ve göğüste ağrılı yanma hissi sıklıkla kalp krizinin erken belirtileriyle karıştırılır. Şayet göğüs ağrısı veya ağırlık çökmesi hissi, baş dönmesi, kol ve/veya omuza yayılan ağrı, terleme, bulantı, kusma, genel olarak hasta hissetme ve benzeri belirtilere sahipseniz  tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurun.
 4. İlacın düzenli bir biçimde kullandığınız halde, belirtilerinizde bir iyileşme olmuyorsa, hatta daha da kötüleşiyorsa, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Şayet ilacın kullanımı sırasında karın ağrısı, hazımsızlık, kan veya gıda kusma, siyah veya kanlı dışkı ve benzeri vakıalardan herhangi biri ile karşılaşırsanız, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Reklam
 7. Tedaviniz tamamlanmadan da belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir. Ancak ilacınızı hekimin size reçete ettiği süre boyunca kullanmaya devam ediniz.
 8. Şayet ağır karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 9. İlacınızı düzenli bir biçimde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Nexium Oral Süspansiyon İçin Enterik Kaplı Granüller İçeren Saşe’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Saşe içeriğini içinde bir miktar su  bulunan bardağa boşaltınız ve karıştırarak tozun çözünmesini sağlayınız. İlacınız tamamen eridikten sonra koyulaşması için birkaç dakika bekleyiniz ve bir daha karıştırarak bekletmeden içiniz.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bilinç bulanıklığı, kaslarda güçsüzlük, halüsinasyonlar, irade dışı kasılmalar ve sarılık ve benzeri ciddi yan etkilerden herhangi biri veya birkaçı görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:   Esomeprazol magnezyum trihidrat

Ticari-Jenerik ismi:  Nexium Oral Süspansiyon İçin Enterik Kaplı Granüller İçeren Saşe

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
GABENYL 800 mg Film Kaplı Tablet
GABENYL 800 mg Film Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Gabapentin olan GABENYL 800 mg Film Kaplı Tablet, sara (epilepsi) tedavisinde ve sinir sistemindeki liflerin...

TERNEX Gargara
TERNEX Gargara

Kullanımı : Etken maddesi Benzidamin hidroklorür olan TERNEX Gargara, iltihaba ve ağrıya neden olan biyolojik faktörleri gideren, ağrı kesici ve...

Kapat