ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Asetilsalisilik asit, Psödoefedrin hidroklorür olan  ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe, iltihap giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır.  Soğuk algınlığına bağlı olarak görülen burun akıntısı, burun tıkanıklığı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının tedavisinde uygulanır.  Kullanımı 16 yaş üstü ergenler ve yetişkinler içindir.

ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2.  Soğuk algınlığına bağlı olarak görülen burun akıntısı, burun tıkanıklığı, baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş ve vücut ağrılarının tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı kullanırken kahve telvesi ve benzeri kusma, siyah-kanlı, katramsı dışkılama ve benzeri mide kanaması belirtileri olursa ilacın alımını durdurup tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. Şayet herhangi bir ameliyat geçirme sorun var ise ameliyat zamanı gelmeden önce bu ilacı kullandığınızı hekiminize söylemeniz gereklidir. Doktorunuz bir süreliğine ilacı kullanmanızı durdurabilir.
 5. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol mide kanaması riskini arttırabilir.
 6. Hemofili (kanama düzensizliği) hastalığınız varsa veya yakın geçmişte mide veya bağırsak kanaması öyküsü veya ilaca karşı bir alerji durumu var ise kullanmak sakıncalıdır.
 7. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, kanama veya kan pıhtılaşma bozuklukları, astım, mevsim alerjisi, nezle, mide  ülseri, burunda polip varlığı, gut hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, kalp hastalığı, yüksek kan basıncı  ve benzeri rahatsızlıklarınız var ise  hekimi bilgilendirmeden kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Saşenin içindeki granülü bir bardak suyun içine boşaltıp, iyice karıştırınız ve bekletmeden içiniz.  4-8  saat aralıklarla uygulanabilir. Günde 6 saşeden fazla kullanılmamalıdır. İlacın midede oluşturabileceği tahrişi azaltmak amacıyla tok karnına alınmalıdır.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, sersemlik hissi, halsizlik, huzursuzluk, sinirlilik, uykusuzluk, aşırı terleme ve ciltte solgunluk yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Asetilsalisilik asit, Psödoefedrin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granüllü Saşe

ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granülü Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

ASPIRIN COMPLEX Oral Süspansiyon Granülü Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.