Difilin Simple Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Dihidroksipropilteofilin olan Difilin Simple Tablet, bronşları genişleten bir preparattır.  Akciğer ve göğüs kaslarını gevşeterek ve diyaframın kasılmasını arttırarak  akciğerlere daha fazla hava çekilebilmesini temin eder. Kronik bronşit. amfizem ve ani gelişen astım nöbetlerinde görülen,solunum durması ve bronşlarda meydana gelen geri dönüşümlü kasılmalar ile ilgilidir.

Difilin Simple Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bronşları genişleten bir preparattır.  Akciğer ve göğüs kaslarını gevşeterek ve diyaframın kasılmasını arttırarak  akciğerlere daha fazla hava çekilebilmesini temin eder.
 3. Bu ilacın kullanımı sırasında kalp atışlarında artış, nöbetler, uykusuzluk, huzursuzluk, mide bulantısı, kusma, baş ağrısı vakıalarından herhangi biri  görüldüğünde  doz ayarı yapılabilmesi için acil olarak hekimi arayınız.
 4. İlacın kullanımı sırasında hekimin bilgisi olmadan sigaraya başlamayınız, veya bırakmamalısınız. Çünkü sigara kullanımı doz gereksinimlarınızı değiştirebilir.
 5. 60 yaş üstü hastalarda bu ilacın yan etkileri daha da artabilir. Yan etkilerin azalabilmesi için yaşlı yetişkin hastalar ilacı  düşük doz almaları gereklidir. Lütfen hekiminizin talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 6. İlacı hekimin size reçete ettiği dozdan daha fazla almamalısınız. Şayet solunum zorluğunuz artıyorsa acil yardım için bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.
 7. Şayet ağır derecede mide – oniki parmak bağırsağı ülseri hastalığınız var ise bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. Akciğerde su toplanması durumu, mide ülseri, hastalık nöbetleri, epilepsi (sara), kalp hastalığı, yüksek tansiyon, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, tiroid bozukluğu vakıalarından biri veya birkaçına sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz.
 9. Hamilelilik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Difilin Simple Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Şiddetli mide bulantısı,kusma, nöbetler, kalp atışlarında artış vakıalarından herhangi biri veya birkaçı görüldüğünde ilacın alımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Dihidroksipropilteofilin

Ticari-Jenerik ismi: Difilin Simple Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.