INH 300 mg Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi İzoniyazid olan INH 300 mg Tablet, tüberküloza neden olan Mycobacterium tüberculosis adlı bakterinin büyümesini engelleyerek veya öldürerek etki gösterir. Mycobacterium tüberculosis adlı bakterinin neden olduğu tüberkülozun tüm türevlerinin kısa veya uzun süreli tedavisinde diğer antitüberküloz ilaçlarla beraber uygulanır.

INH 300 mg Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mycobacterium tüberculosis adlı bakterinin neden olduğu tüberkülozun tüm türevlerinin kısa veya uzun süreli tedavisinde diğer antitüberküloz ilaçlarla beraber uygulanır.
 3. Tedaviye başlamadan önce ve tedavi sürecinde doktorunuz düzenli aralıklarla karaciğer fonksiyonlarını ve metabolik değişiklikleri izlemek için kan tahlilleri isteyebilir. Doktorunuzla olan randevularınızı aksatmayınız.
 4. Akut karaciğer hastalığınız veya önceden var olan karaciğer hasarınız varsa; kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 5. Şayet,kronik karaciğer hastalığınız veya şeker hastalığınız varsa veya nöbet hastalığınız, 35 yaşından büyükseniz, her gün alkol alıyorsanız uyuşturucu bağımlısı iseniz (örneğin eroin), el ve ayaklarınızda titreme varsa, HIV taşıyıcısı iseniz veya hamile iseniz; kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. İlacınızı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 6. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, düzenli bir biçimde kullanınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

INH 300 mg Tablet‘in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir. .
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Aç karnına, yemeklerden bir saat önce veya  yemekten iki  saat sonra alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. El ve ayaklarda hissizlik, batma hissi, karıncalanma ve karaciğer enzimlerinde artış yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  İzoniyazid
Ticari-Jenerik ismi: INH 300 mg Tablet

INH 300 mg Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

INH 300 mg Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.