Gyno-Trosyd Vajinal Merhem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Tiyokonazol olan Gyno-Trosyd Vajinal Merhem, vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı etki gösteren bir preparattır. Mantarların gelişimini engeller.

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı etki gösteren bir preparattır. Mantarların gelişimini engeller.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate almanız gerekir. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. Hava dolaşımını engelleyecek külotlu çorap ve benzeri dar ve sentetik giysiler kullanmak sakıncalıdır. enfeksiyon tamamen tedavi edilene kadar bol ve gevşek giysiler giyiniz.
 5. Tedavi sürecinde cinsel ilişkiden kaçınmalısınız. Enfeksiyonu partnerinize bulaştırmamak için kondom kullanmanız yeterli olmayabilir. Çünkü bu ilaç kondomun (prezervatif) etkinliğini azaltabilir. Ancak bu etki geçicidir, sadece tedavi sürecinde meydana gelir.
 6. Adet döneminde tedaviye ara veriniz. Adet kanaması sona erdiğinde tedaviye devam ediniz.
 7. Cinsel olgunluğa erişmemiş geç kızlar kullanmamalıdır.
 8. Şayet tedavinin ilk küründen sonra enfeksiyon tamamen temizlenmezse veveyaha da kötüye giderse hekiminize müracaat etmelisiniz. İkincil bir enfeksiyon başlamış olabilir.
 9. Göz, burun ve ağzınıza temasından sakınınız.
 10. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Tüpün kapağını açıp plastik aplikatörü tüpün ağzına takınız. Tüpün dibinden sıkarak merhemin aplikatörün içine dolmasını sağlıyınız. Aplikatörü tüpten ayırınız ve tüpün ağzını kapatınız. Sırtüstü yatarak aplikatörü vajinanın en derinine ilerletiniz.Aplikatörün içindeki itici kolu yavaşça en sonuna kadar itiniz. Boşalan aplikatörü vajinadan yavaşça çıkarıp atınız.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Ciltte yanma, kaşıntı ve tahriş, vajinada kızarıklık, kuruluk, ağrı ve idrar yapma ihtiyacında artış ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi: Tiyokonazol

Ticari-Jenerik ismi:  Gyno-Trosyd Vajinal Merhem

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Gyno-Trosyd Vajinal Merhem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.