Flector Tissugel Flaster

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Diklofenak epolamin olan Flector Tissugel Flaster, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri  azaltmaya yararlı bir preparattır. Eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması vakıalarında; kol ve bacaklardaki tendonlar ile ilgili bazı hastalıklar ile kazalarda ve sportif faaliyetlerde meydana gelen ezilme, burkulma ve benzeri zedelenmelerin tedavisinde uygulanır.

Flector Tissugel Flaster Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması vakıalarında; kol ve bacaklardaki tendonlar ile ilgili bazı hastalıklar ile kazalarda ve sportif faaliyetlerde meydana gelen ezilme, burkulma ve benzeri zedelenmelerin tedavisinde uygulanır.
 3. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız.
 4. İlacı açık yaralı, egzamalı, enfeksiyonlu, döküntü oluşmuş, yanık veya yaralı ciltlerde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası veya sıcak havlu ve benzeri  sıcağa maruz kalacak biçimde uygulamalar yapmayınız.
 6. Bu ilacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir. Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Kalp hastalığı; geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması; astım; yüksek tansiyon; karaciğer  hastalığı; böbrek hastalığı, ve benzeri vakıalarda hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Spesifik testlere ve dozaj ayarlamalarına gereksinim duyulabilir.
 8. Bu ilacı 14 günden fazla kullanmak sakıncalıdır.
 9. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Flector Tissugel Flaster’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Flaster içeren ambalajı makas işaretli çizginin üzerinden kesiniz.İçerisinden 1 flaster aldıktan sonra, ambalajı tekrar açtığınız kenara bastırarak kapatınız. Flasteri bütün olarak kullanınız, kesmeyiniz veya yırtmayınız. Flaster üzerindeki plastik film tabakasını çıkarınız ve tedavi edilecek bölgeye düzgün bir biçimde yapıştırınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen bölgede kızarıklık, kaşıntı, deri döküntüsü ve deri iltihabı ve benzeri yan etkilerde ilacın alımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Diklofenak epolamin

Ticari-Jenerik ismi:  Flector Tissugel Flaster

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.