Voltaren Patch Flaster

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Diklofenak epolamin olan  Voltaren Patch Flaster,  vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan belirli biyolojik faktörleri  azaltmaya yararlı bir preparattır. Kireçlenme (osteoartrit); diz ve benzeri yüzeysel eklemlerin hafif derecedeki eklem iltihabı;  kazalar ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla meydana gelen ağrı, şişme ve iltihabi vakıaların rahatlatılmasında uygulanır.

Voltaren Patch Flaster Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kireçlenme (osteoartrit); diz ve benzeri yüzeysel eklemlerin hafif derecedeki eklem iltihabı;  kazalar ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla meydana gelen ağrı, şişme ve iltihabi vakıaların rahatlatılmasında uygulanır.
 3. Tedavi sürecinde güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınmalısınız.
 4. İlacı açık yaralı, egzamalı, enfeksiyonlu, döküntü oluşmuş, yanık veya yaralı ciltlerde kullanmak sakıncalıdır. Bu tür vakıaların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. Kalp hastalığı; geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması; astım; yüksek tansiyon; karaciğer  hastalığı; böbrek hastalığı ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri var ise; kullanmadan önce hekiminize sorun hakkında bilgi veriniz.
 6. 14 günden daha uzun süre kullanmak sakıncalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Voltaren Patch Flaster’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Flaster içeren ambalajı makas işaretli çizginin üzerinden kesiniz.İçerisinden 1 flaster aldıktan sonra, ambalajı tekrar açtığınız kenara bastırarak kapatınız. Flasteri bütün olarak kullanınız, kesmeyiniz veya yırtmayınız. Flaster üzerindeki plastik film tabakasını çıkarınız ve tedavi edilecek bölgeye düzgün bir biçimde yapıştırınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Duyarlı hastalarda kaşıntı yaygın görülen yan etkidir.

 

Etken Maddesi: Diklofenak epolamin
Ticari-Jenerik ismi: Voltaren Patch Flaster

Voltaren Patch Flaster kullanma talimatı

Voltaren-Patch-Flaster-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.