NICOTINELL 14 mg/24 Saat Transdermal Flaster

Nikotin adlı aktif  maddeyi içinde bulunduran NICOTINELL 14 mg/24 Saat Transdermal Flaster, sırasıyla; Sinir Sistemi, Diğer Sinir Sistemi İlaçları, Bağımlılık İlaçları, Nikotin Bağımlılığı ve Nikotin şeklinde sınıflandırılmış olup, N07BA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz NICOTINEL, GLAXOSMİTHKLİNE TÜKETİCİ SAĞLIĞI  firmasının ürünüdür. NICOTINELL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, NICOTINELL ne ilacı olup, NICOTINELL ‘e başlamadan önce uyulması gerekenler, NICOTINELL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; NICOTINELL kullanım şekli; NICOTINELL yan etki, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler vb. NICOTINELL Flaster ile ilgili

NICOTINELL 14 mg/24 Saat Transdermal Flaster neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.