Setamol 500 mg Tablet

Setamol 500 mg Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Parasetamol olan Setamol 500 mg Tablet, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan bir preparattır. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak;  migren, baş ve diş ağrıları,  diş çekimi sonrası görülen ağrılar, sinir ağrısı, kas-iskelet ağrısı, darbe ve ameliyat sonrası ağrılarda ağrı kesici olarak uygulanır.  Kullanımı 12 yaş ve üzeri çocuklar, gençler ve yetişkinler içindir.

Setamol 500 mg Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa; kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlarda ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak;  migren, baş ve diş ağrıları,  diş çekimi sonrası görülen ağrılar, sinir ağrısı, kas-iskelet ağrısı, darbe veya ameliyat sonrası ağrılarda ağrı kesici olarak uygulanır.
 3. Hekiminize sormadan 3-5 günden fazla kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet şiddetli karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa; kullanmak sakıncalıdır.
 5. Şayet akciğer hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa veya  kemik iliğinin fonksiyon bozukluğu, orta şiddette böbrek hastalığı, veya alkol kullanıyorsanız veya alkol kaynaklı karaciğer hastalığı, karaciğer enzimlerinde yükselme (Gilbert sendromu) veya kansızlığınız varsa; bu ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 6. İlacı kullanmanıza rağmen  ağrı 5 günü aşarsa veya ateş 3 günden fazla sürerse veya başka belirtiler ortaya çıkarsa, ilacı kullanmayı bırakıp hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Çocuklarda ve yetişkinlerde tekrarlayan, 3 günden fazla süren ve 39,5 oC’den yüksek ateş tedavisinde doktora sormadan kullanılmamalıdır.
 8. Doktorunuzun size tavsiye ettiği süreden daha fazla kullanmak sakıncalıdır.
 9. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol veya alkollü içeceklerle beraber kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verir, ilacın yan etkilerini daha da arttırabilir.
 10. Kullanımı seyrek de olsa baş dönmesi ve uyuşukluğa neden olabilir. Bu sebeple araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 11. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 12. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Setamol 500 mg Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.
 3. 12 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinlerde günlük önerilen doz: Günde 4 veya 6 saat ara ile 1 veya 2 tablettir.
 4. 24 saatte 8 tabletten fazla kullanılmamalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuklama, kol ve bacaklarda uyuşma, karıncalanma ve yanma hissi, üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, yüz ödemi yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:  Parasetamol
Ticari-Jenerik ismi: Setamol 500 mg Tablet

Okuduğunuz ilaç: Setamol 500 mg Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/setamol-500-mg-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Setamol 500 mg Tablet Google
Setamol 500 mg Tablet Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:21:54
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:21:54
Yazı tarihi ve Günü : 16 Ocak 2018Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ARINNA 20 mg Enterik Kaplı Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Pantoprazol olan ARINNA 20 mg Enterik Kaplı Tablet, midede üretilen asit miktarını azaltarak çalışır. Hafif...

Vomitin Ampul

Kullanımı : Etken maddesi Trimetobenzamid hidroklorür olan Vomitin Ampul, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir preparattır. Mide...

Kapat