Dorado Film Kaplı Tablet

Dorado Film Kaplı Tablet neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Diklofenak potasyum olan Dorado 50 mg Film Tablet, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan belirli biyolojik etmenleri azaltmaya yararlı bir preparattır. Adet dönemi  ağrıları (Dismenore); ameliyat sonrası görülen şişlik ve ağrılar; hasar ve zedelenme sonucu meydana gelen şişlik ve ağrılar; migren atakları, kulak-burun ve boğaz enfeksiyonlarında görülen ağrılar, omurga ile ilgili ağrılar; omurga eklemlerinin iltihabı; iltihaplı eklem romatizması; romatizmal hastalıklar ve omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket kabiliyetinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edilen çoğu erkeklerde  görülen romatizmal hastalıklarda (ankilozan spondilit) görülen şişlik ve ağrının tedavisinde uygulanır. Ateş düşürücü etkisi de mevcuttur.

 

Dorado 50 mg Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Adet dönemi  ağrıları (Dismenore); ameliyat sonrası görülen ağrılar; hasar ve zedelenme sonucu meydana gelen ağrılar; omurga ile ilgili ağrılar; omurga eklemlerinin iltihabı; iltihaplı eklem romatizması; romatizmal hastalıklar ve omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi, hareket kabiliyetinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edilen çoğu erkeklerde  görülen romatizmal hastalıklarda (ankilozan spondilit) görülen şişlik ve ağrının tedavisinde uygulanır. Ateş düşürücü etkisi de mevcuttur.
 3. İlacın kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. ilacın kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 4. İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları ve benzeri kalp ve dolaşın sorunlarının herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurmalısınız.
 5. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası bu ilacı kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Şayet daha önceden geçirmiş olduğunuz kalp krizi ve felç , kanama ve pıhtılaşma bozukluğu,geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması  ile kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, burunda  polip varlığı, karaciğer  hastalığı, böbrek hastalığı , sigara kullanımı ve benzeri vakıalarda hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. 14 yaşın altındaki çocuk ve ergenlerde kullanılmamalıdır.
 9. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Çünkü ilaçla beraber alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 10. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Hamilelerde doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde de anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

Dorado 50 mg Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, göz kararması, bulantı, kusma, ishal, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, iştahsızlık ve deri döküntüsü yaygın görülen yan etkilerdendir.

 

Etken Maddesi: Diklofenak potasyum

Ticari-Jenerik ismi:  Dorado 50 mg Film Tablet

Okuduğunuz ilaç: Dorado Film Kaplı Tablet
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/dorado-film-kapli-tablet.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Dorado Film Kaplı Tablet Google
Dorado Film Kaplı Tablet Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:23:30
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:23:30
Yazı tarihi ve Günü : 16 Ocak 2018Salı

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Reflor Kapsül

Kullanımı: Etken maddesi Saccharomyces Boulardi olan Reflor Kapsül, ishal durdurucu bir preparattır. Enfeksiyon kaynaklı ishal,  antibiyotik kullanımına bağlı ishal ve...

DES-FIX 2,5 mg Efervesan Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Desloratadin olan DES-FIX 2,5 mg Efervesan Tablet, bünyedeki  histaminin neden olduğu deride kabartı, kızarıklık,...

Kapat