MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül

MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosid olan MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül, kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici, ağrı kesici ve iltihap önleyici bir preparattır. Ağrı, iltihap ve kas gerginliği ile belirgin kas-iskelet sistemi hastalıkları;  eklem kireçlenmesi (osteartrit); eklem çevresindeki keselerin iltihabı (bursit); kas kiriş kılıfının iltihabı ( tenosinovit);  kas, kiriş iltihabı (tendinit); eklem çevresi yumuşak doku iltihabı ( periartrit); omurganın (vertebral kolon) ağrılı hastalık belirtilerinın tedavisinde ve kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu kas ve eklemlerde meydana gelen burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla meydana gelen ağrı, şişme ve iltihabi vakıaların rahatlatılmasında uygulanır.

MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kasların aşırı seviyede gerilmesinden sorumlu olan beyin ve omurilik kaynaklı  kas gerginliğini azaltmaya yararlı ve ortadan kaldıran kas gevşetici, ağrı kesici ve iltihap önleyici bir preparattır.
 3. İlacın 7 günden fazla kullanılması tavsiye edilen bir ilaç değildir.
 4. İlacın kullanımı, sindirim sisteminde tahrişe yol açabilir. Tedaviniz boyunca, bu ilaçla beraber bir mide koruyucu ilaç kullanınız.
 5. Şayet geçmişte yaşanmış veya şu an var olan  mide – bağırsak ülseri, mide ve bağırsaklarda kanama, ciddi böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, ciddi kalp yetmezliği ve kasların görev yapamaması (kasılamaması) ve Asetilsalisilik asit’e (Aspirin, Ecopirin, Coraspin, Asinpirine, ) alerji vakıalarından herhangi birine sahipseniz  bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. İlacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme ve benzeri riskler meydana çıkarabilir.Siyah, kanlı veya katranımsı dışkı ve kanlı öksürük veya kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. İlacın kullanımı kalp krizi ve felç de dahil olmak üzere yaşamı tehdit eden kalp  ve dolaşım sorunlarını arttırmaktadır. İlacın kullanım süresi uzadıkça bu riskler daha da artacaktır.
 8. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası bu ilacı kesinlikle kullanmak sakıncalıdır.
 9. Diğer kas gevşeticiler ile beraber bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.  Sürekli kullandığınız kas gevşetici ilacınız var ise bunu hekiminize bildirmelisiniz.
 10. Şayet böbrek hastalığı, epilepsi (sara), kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanımı ve kanama problemleri  vakıalarından herhangi birine sahip iseniz bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz. Bu ilacın kullanımı size uygun olmayabilir veya doktorunuz tarafından doz ayarlaması yapılabilir veya spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 11. İlacı kullanımınız sırasında ishal gelişirse , hemen hekiminize durumu bildiriniz. İlaç dozunuzun azaltılması gereklidir.
 12. 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılması sakıncalıdır.
 13. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini ve mide kanaması riskini arttırabilir.
 14. Yaşlı yetişkinlerin mide ve bağırsaklarla ilgili yan etkilere maruz kalma riski daha fazladır.
 15. İlacın kullanımı seyrek de olsa uyku hali, sersemlik ve görme bozukluğuna neden olabileceğinden, makine veya araç kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 16. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Kullanımı anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden sonra almanız gerekir.
 3. Günde en fazla 2 kapsül alınabilir.
 4. İlacın sindirim sisteminize zarar verme riskini önlemek için tedaviniz sürecinde mide koruyucu bir ilaç kullanınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal, hazımsızlık, gaz, sersemlik hissi, uyuklama hali, baş dönmesi, iştahsızlık ve deri döküntüsü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Diklofenak Sodyum, Tiyokolşikosid

Ticari-Jenerik ismi: MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül

MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

MEGAFLEX-MR-Kapsül-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/megaflex-508-mg-mr-kapsul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül Google
MEGAFLEX 50/8 mg MR Kapsül Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:15:45
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:15:45
Yazı tarihi ve Günü : 28 Mayıs 2018Pazartesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
FLUCAN 150 mg 2 Kapsül
FLUCAN 150 mg 2 Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Flukonazol olan FLUCAN 150 mg 2 Kapsül, mantar hücresinin çevresindeki zarın geçirgenliğini etkileyerek hücre içeriğinin hücre dışına...

ANAFRANIL Draje

Kullanımı : Etken maddesi Klomipramin Hidroklorür olan ANAFRANIL Draje, depresyon ve duygudurum bozukluklarının tedavisinde kullanılan antidepresan bir preparattır. Erişkinlerde...

Kapat