AVMIGRAN Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ergotamin tartarat, Mekloksamin, Kafein, Parasetamol  olan AVMIGRAN Film Tablet, beynin çevresinde bulunan kan damarlarını daraltarak çalışan baş ağrısı ilacı olup,  Sersemlik, çarpıntı hissi ve mide bulantısı eşliğinde ortaya çıkan ataklar  halinde görülen baş ağrılarının ve kısa migren ataklarının tedavisi için uygulanır.

AVMIGRAN Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Sersemlik, çarpıntı hissi ve mide bulantısı eşliğinde ortaya çıkan ataklar  halinde görülen baş ağrılarının ve kısa migren ataklarının tedavisi için uygulanır.
 3. Şayet ciddi karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya yüksek tansiyon, kalp hastalığı, angina (göğüs ağrısı), kan dolaşımı sorunları, damar tıkanıklığı, astım, alkol bağımlılığı, göz tansiyonu, kansızlık veya kalp krizi veya felç (inme), mini-felç (inme) geçmişiniz varsa; kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. Kullanımı sizin için uygun değildir.
 4. Kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir ve bu durum gebelikle sonuçlanabilir. İstenmeyen bir  gebeliği önlemek için hormonal olmayan kondom, diyafram, spermisid gibi  doğum kontrol yöntemlerini uygulamalısınız.
 5. Bazı ilaçlarda beraber kullanımı beyne veya vücudun diğer kısımlarına olan kan akışının azalması tehlikesini yaratabilir. Özellikle antibiyotikler, antidepresanlar, kalp veya tansiyon ilaçları veya AIDS iyileştirilmesi için kullandığınız ilaçları hekiminize bildirmeniz gereklidir.
 6. İlacın kullanımı sırasında el ve ayaklarınızda uyuşma görülürse ilacın alımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Tedavi süresi esnasında greyfurt yemekten ve suyunu içmekten kaçınmalısınız.
 8. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

AVMIGRAN Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden sonra tok karnına almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali, karıncalaşma ve yanma hissi ve benzeri duyusal bozukluklar,  üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, bulantı ve kusma (migrene bağlı olmayan), karın ağrısı, bağırsak gazı, hazımsızlık yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Ergotamin tartarat, Mekloksamin, Kafein, Parasetamol
Ticari-Jenerik ismi: AVMIGRAN Film Tablet

AVMIGRAN Film Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

avmigran-film-tablet-kullanma-talimati

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.