PROSCAR Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Finasterid olan PROSCAR Tablet, iyi huylu prostat büyümesi olan hastalarda prostat bezinin küçültülmesini sağlayan ve idrar akımını rahatlatan bir preparattır.

PROSCAR Tablet Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Bu ilaç, iyi huylu prostat büyümesi olan hastalarda prostat bezinin küçültülmesini sağlayan ve idrar akımını rahatlatan bir preparattır. Ek olarak kafatası ve kandaki DHT seviyesini düşürüp, erkeklerde görülen saç dökülmesinin gelişmesini engeller.
  3. Bu ilaç kesinlikle kadınlar veya çocuklar tarafından kullanılmamalıdır. Tabletlerin kadınlar veya çocuklar tarafından ellenmesine izin verilmemelidir. Çünkü  temas halinde cilt tarafından emilebilir.
  4. Bu ilacın kullanımı prostat kanseri gelişme riskini arttırmaktadır. Bu ilacı güvenli bir biçimde kullanıp kullanamayacağınızdan emin olmak için hekimin size testler uygulaması gereklidir.
  5. Şayet karaciğer hastalığınız veya karaciğer enzimleri testlerinde anormal sonuçlar, idrar kesesi kasında problemler ve idrar kesesinin kasılamaması, idrar yapamama veya idrarın vücut dışına atılmasını sağlayan kanalda daralma ve prostat kanseri rahatsızlıklarından herhangi biri veya bir kaçı var ise bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir.
  6. İlacın kullanımı sırasında göğsünüzde kitle, meme başından akıntı veya ağrı ve benzeri vakıalarda acil olarak hekimi aramalısınız. Çünkü bu belirtiler erkek meme kanseri belirtileri olabilir.

PROSCAR Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. İlacınızı her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Boşalma problemleri, iktidarsızlık ve seks isteğinde azalma vakıalarından herhangi biri   veya bir kaçı var ise hekiminize durumu bildirmelisiniz.

Etken Maddesi: Finasterid

Ticari-Jenerik ismi: PROSCAR Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.