CAFERGOT Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Ergotamin tartarat, Kafein olan CAFERGOT Draje, beynin çevresinde bulunan kan damarlarını daraltarak çalışan migren baş ağrısı ilacı olup,  Akut migren baş ağrısı ve hafif ağrı kesicilere cevap vermeyen migren baş ağrılarını önlemek ve kesmek için uygulanır.

CAFERGOT Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Akut migren baş ağrısı ve hafif ağrı kesicilere cevap vermeyen migren baş ağrılarını önlemek ve kesmek için uygulanır.
 3. Şayet ciddi karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa veya yüksek tansiyon, kalp hastalığı, angina (göğüs ağrısı), kan dolaşımı sorunları, damar tıkanıklığı, astım, sigara kullanımı, göz tansiyonu, kansızlık veya kalp krizi veya felç (inme), mini-felç (inme) geçmişiniz varsa; kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. Kullanımı sizin için uygun değildir.
 4. Kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltabilir ve bu durum gebelikle sonuçlanabilir. İstenmeyen bir  gebeliği önlemek için hormonal olmayan kondom, diyafram, spermisid gibi  doğum kontrol yöntemlerini uygulamalısınız.
 5. Bazı ilaçlarda beraber kullanımı beyne veya vücudun diğer kısımlarına olan kan akışının azalması tehlikesini yaratabilir. Özellikle antibiyotikler, antidepresanlar, kalp veya tansiyon ilaçları veya AIDS iyileştirilmesi için kullandığınız ilaçları hekiminize bildirmeniz gereklidir.
 6. İlacın kullanımı sırasında el ve ayaklarınızda uyuşma görülürse ilacın alımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. Tedavi süresi esnasında greyfurt yemekten ve suyunu içmekten kaçınmalısınız.
 8. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde kesinlikte kullanmak sakıncalıdır.

CAFERGOT Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber yemeklerden sonra tok karnına almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, bulantı ve kusma (migrene bağlı olmayan), karın ağrısı yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Ergotamin tartarat, Kafein
Ticari-Jenerik ismi: CAFERGOT Draje

CAFERGOT Draje Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

cafergot-draje-kullanma-talimati

 

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.