Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi   Darifenasin hidrobromür olan Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet, idrara çıkma sıklığını/sıkışmayı azaltmaya yararlı ve sıkışmadan dolayı idrar kaçırma hastalığını tedavi eden bir preparattır. İdrar kesesindeki kasların kasılmalarını azaltarak çalışır.  Böylece idrar kesesindeki idrarın tam olarak boşalması önlenmiş olur. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu, idrar kaçırma ve  gece işemesi  gibi belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) hastalıklarının tedavisinde uygulanır.

 

Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Acil idrara çıkma dürtüsü, sık idrar yapma durumu, idrar kaçırma ve  gece işemesi  gibi belirtiler ile kendini gösteren aşırı aktif idrar kesesi (mesane) hastalıklarının tedavisinde uygulanır.
 3. Kullandığınız bütün ilaçların listesini yanınızda bulundurunuz ve sizi tedavi eden hekiminize gösteriniz.
 4. Tedavi edilmemiş veya kontrol altına alınmamış dar açılı göz tansiyonu (dar açılı glokom) hastalığınız, idrar yapamama ve idrar kesesinde (mesanede) aşırı idrar toplanması durumu, çizgili kas zayıflığı (miyastenia gravis)hastalığı, mide ve bağırsaklarda tıkanıklık, ağır derecedeki ülseratif kolit hastalığı ve şiddetli kabızlık rahatsızlıklarından herhangi birine sahipseniz hekimi bilgilendirmeden bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 5. İlacı alırken  alkol kullanmaktan  kaçınmalısınız. Çünkü alkol ilacın yan etkilerini arttırmaktadır.
 6. Dikkat gerektiren bir iş yapacaksanız, makine veya araç kullanacaksanız dikkatli olmalısınız. Çünkü bu ilacın düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkisi mevcuttur.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Yemeklerle beraber  veya aç karnına alabilirsiniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2.  İdrar yolu enfeksiyonları ve nefes alıp vermede zorluk vakıaları görüldüğünde  ilacın alımını durdurup acil yardım için  derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Darifenasin hidrobromür

Ticari-Jenerik ismi:  Emselex Uzatılmış Salımlı Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.