Kortos Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Hidrokortizon asetat, Benzokain, Benzalkonyum klorür, Bizmut subgallat olan Kortos Krem, vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini gideren,  hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma sağlayan (lokal anestezik); iltihabı iyileştiren, kaşıntı önleyici, mikrop öldürücü (antiseptik) bir kremdir. Anüste(makat)  şişlik, kızarıklık, ağrı, meme oluşumu ve kanama ile belirgin hemoroid (basur)  tedavisinde uygulanır.  Aynı zamanda anüs (makat) bölgesindeki derin çatlaklar, yara ve kaşıntıların tedavisinde de uygulanır.

 

Kortos Krem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Anüste(makat)  şişlik, kızarıklık, ağrı, meme oluşumu ve kanama ile belirgin hemoroid (basur)  tedavisinde uygulanır.  Aynı zamanda anüs (makat) bölgesindeki derin çatlaklar, yara ve kaşıntıların tedavisinde de uygulanır.
 3. 7 günden fazla kullanmak sakıncalıdır.
 4. İlacın kullanımı;  anüs bölgesinin temiz tutulması, dışkının yumuşak olmasını sağlayacak gerekli önlemlerin alınmasını ve yeterli egzersiz yapılmasını içeren komple bir tedavi programının sadece bir parçasıdır. Doktorunuzun talimatlarına uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 5. Şayet, rektum veya anüs bölgesinde tüberküloz, mantar enfeksiyonu veya herhangi bir enfeksiyon varlığı veya canlı aşı olma durumu varlığında bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 6. Gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 8. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Kortos Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. İlacı parmak ucuyla veya steril bir gazlı bezle anüs bölgesine uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Tedavi edilen bölgedeki  cilt renginde açılma, kırmızı lekeler oluşması, yanma, kaşıntı, anormal kıllanma  ve alerjik reaksiyon  gibi  yan etkilerde doktor ile görüşünüz.

 

Etken Maddesi: Hidrokortizon asetat, Benzokain, Benzalkonyum klorür, Bizmut subgallat

Ticari-Jenerik ismi:  Kortos Krem

Kortos Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Kortos Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.