Omeprazid Mikropellet Kapsül

Omeprazid Mikropellet Kapsül neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Omeprazol olan Omeprazid Mikropellet Kapsül, midede üretilen asit miktarını azaltarak çalışır. Aşırı mide asidinin meydana getirdiği gastroözofajeal reflü ( mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.) hastalığı, mide asidinin yemek borusuna zarar vermesinden dolayı meydana gelen eroziv yemek borusu iltihaplanması vakıalarıyla ilgili bir preparattır. Ek olarak mide ülseri hastalığı tedavisinde antibiyotiklerle beraber verilebilir.

Omeprazid Mikropellet Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Aşırı mide asidinin meydana getirdiği gastroözofajeal reflü ( mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.) hastalığı, mide asidinin yemek borusuna zarar vermesinden dolayı meydana gelen eroziv yemek borusu iltihaplanması vakıalarıyla ilgili bir preparattır. Ek olarak mide ülseri hastalığı tedavisinde antibiyotiklerle beraber verilebilir.
 3. İlacınızı hekimin tavsiye ettiği sürece kullanınız. Tedaviniz tamamlanmadan da belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir.
 4. Tedavi sırasında mide ekşimesi ve göğüste ağrılı yanma hissi sıklıkla kalp krizinin erken belirtileriyle karıştırılır. Şayet göğüs ağrısı veya ağırlık çökmesi hissi, baş dönmesi, kol ve/veya omuza yayılan ağrı, terleme, bulantı, kusma, genel olarak hasta hissetme ve benzeri belirtilere sahipseniz  tıbbi yardım için acil olarak hekiminize başvurun.
 5. Bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan  küçük çocuklara vermeyiniz.
 6. Şayet karaciğer veya kalp hastasıysanız bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz. Doz ayarlamalarına gereksinim duyulabilir.
 7. Hırıltılı nefes sesi ile beraber mide ekşimesi, göğüste ağrılı yanma hissi,bulantı, kusma, mide ağrısı, kilo kaybı, göğüs ağrısı, 3 aydan fazla süredir devam eden mide ekşimesi ve göğüste ağrılı yanma hissi, kan veya kahve telvesi benzeri kusma, kanlı veya siyah dışkı, yutma sırasında sıkıntı veya ağrı  rahatsızlıklarına sahpseniz hekimin tavsiyesi olmadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Omeprazid Mikropellet Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Bu ilaç, genellikle yemeklerden önce alınır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, mide ağrısı, şişkinlik,  baş ağrısı, ishal  gibi hafif yan etkiler görülebilir.

Etken Maddesi:   Omeprazol

Ticari-Jenerik ismi: Omeprazid Mikropellet Kapsül

Okuduğunuz ilaç: Omeprazid Mikropellet Kapsül
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/omeprazid-mikropellet-kapsul.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Omeprazid Mikropellet Kapsül Google
Omeprazid Mikropellet Kapsül Yandex
Bugün: 22-Sep-2018 03:16:36
Ulusalarası saat: 22-09-18 00:16:36
Yazı tarihi ve Günü : 14 Eylül 2017Perşembe

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ARBESTA Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  İrbesartan olan ARBESTA Film Tablet, kan damarlarını daraltarak kan basıncının yükselmesine neden olan ‘‘anjiyotensin II’’ isimli...

Gerakon Tablet
Gerakon Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Fenilefrin hidroklorür  olan Gerakon Tablet, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yollarında...

Kapat