HALFPRIN 10 mg uzatılmış salımlı tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Potasyum Kanal Blokörlerinden Fampiridin olan HALFPRIN etkisini MS (Multipl Skleroz) hastalığına bağlı hasar görmüş sinir hücrelerinden potasyum çıkışını durdurmak suretiyle gösterir. MS hastalığında iltihap, sinirlerin etrafındaki koruyucu kılıfı yok ederek; kaslarda zayıflık, tutukluk ve yürümede zorluk yaşanmasına neden olur. HALFPRIN, yürümede zorluk yaşayan  MS (Multipl Skleroz) hastalarında, sinyallerin sinirden daha normal bir biçimde geçişine izin vererek yürümenin daha iyi bir hale getirilmesini temin eder. Kullanımı yetişkinler içindir.   HALFPRIN 10 mg uzatılmış salımlı tablet Kullananlar için Uyarılar : Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu (aşırı hassasiyet durumu) var ise bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez. Sara veya

HALFPRIN 10 mg uzatılmış salımlı tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.