Eifel Göz Damlası

Kullanımı:

Etken maddesi  Betaksolol hidroklorür olan  Eifel Göz Damlası,  göz içi yüksek basıncı düşüren, göz tansiyonu ile ilgili bir preparattır. Yüksek göz içi basıncı;  göz tansiyonu (glokom);  kronik açık açılı göz tansiyonu (açık açılı glokom, geniş açılı göz tansiyonu); solunum yolu hastalığı ile beraber bulunan göz tansiyonu (glokom) hastalığı; oküler hipertansiyon ve solunum yolu hastalığı ile beraber bulunan oküler hipertansiyon hastalığı tedavisinde uygulanır.

.

Eifel Göz Damlası  Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Göz içi yüksek basıncı düşüren, göz tansiyonu ile ilgili bir preparattır.
 3. Şayet başka bir göz ilacı kullanıyorsanız, bu ilacın kullanımından  10 dakika önce veya 10 dakika sonra kullanmalısınız.
 4. Lens takmak için ilacı uyguladıktan sonra en az 15 dakika bekleyiniz.
 5. Geçmişte  kalp hastalığı veya konjestif kalp yetmezliği öyküsü, bronşit, amfizem, astım veya KOAH ve benzeri solunum problemleri,  kan pıhtılaşması veya dolaşım problemleri öyküsü, diyabet (şeker hastalığı), geçmişte felç (inme), tiroid hastalığı veya herhangi bir kas bozukluğu hastalığı vakıalarından herhangi birine sahipseniz,bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmelisiniz. Doz ayarlamaları ve testlere ihtiyacınız olabilir.
 6. Ağır kalp yetmezliği ve geçmişte kardiyojenik şok¹ veya sinüs bradikardisi² öyküsü varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 7. Şayet göz ameliyatı da dahil herhangi bir ameliyat geçirecekseniz, ameliyattan belirli bir süre önce  bu ilacı kullandığınızı cerrahınıza söylemelisiniz. Cerrahınız bir süreliğine ilacın kullanımını durdurabilir.
 8. İlacı damlattığınızda  görme bulanıklığı yaptığından, görmeniz netleştikten sonra araba veya makine kullanabilirsiniz.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Eifel Göz Damlası’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemek zorundasınız. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Şayet aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı biçimde uygulayınız. Gözünüzün mikrop kapmaması için damlalığın ucunun steril bir yerde korunması gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Nefes darlığı, solunum yetmezliği hissi, hırıltılı solunum, göğüs sıkışması, kalp ritminde ve nabızda azalma, göz içinde veya çevresinde şişme, kızarıklık, kaşıntı, yanma, görmede azalma vakıalarında ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Betaksolol hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi:  Eifel Göz Damlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
QUET 150 mg Film Tablet
QUET 150 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Ketiapin fumarat olan QUET 150 mg Film Tablet,  beyindeki bazı kimyasalların etkilerini değiştirerek ruhsal bozuklukların...

ANSIOX 1 mg Tablet
ANSIOX 1 mg Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Alprazolam‘ dır. ANSIOX 1 mg Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek anksiyeteye (endişe, kaygı)  neden olabilecek...

Kapat