Bactroban Krem

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Mupirosin olan Bactroban Krem, cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyerek çalışan, bakterilerin neden olduğu cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotik  preparattır. Hasar veya zedelenme sonucu meydana gelen yaralar, kesikler, dikişli yaraların tedavisinde uygulanır.

 

Bactroban Krem Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Cilt üzerindeki bakterilerin gelişmesini önleyerek çalışan,  bakterilerin neden olduğu  cilt enfeksiyonları üzerinde etkili bir antibiyotik preparattır.
 3. İlacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 4. Bu ilacı gözlerinize, burnunuza, ağzınıza, geniş ve açık yaralara uygulamayınız. İlacın fazla emilimi böbreklerinizde hasara sebep olur.
 5. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak biçimde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Ancak giysilerinizi korumak için ilacı uyguladığınız bölgeye bir gazlı bez veya pamuk dokulu, hafif bir bez parçası kullanabilirsiniz.
 6. Şayet ilacı uyguladığınız bölgede, alışılmadık kaşıntı, kabarma, kızarıklık, soyulma, kuruluk gelişirse, ilacın kullanımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. İlacı ağzınıza, burnunuza ve gözlerinize temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. İlacı yüz, göz çevrelerine ve vücudun kıvrımlı veya ince cilt bölgelerine kullanmamaya dikkat ediniz.
 9. İlacı kullanmaya başladıktan 7 gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez veya daha kötüleşirse doktor ile görüşünüz.
 10. Doktorunuz aksini söylemedikçe 10 günden daha uzun süre kullanmak sakıncalıdır.
 11. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Bactroban Krem’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi yıkayıp, kurulayınız. Daha sonra küçük bir miktar ilacı ilgili bölgeye uygulayınız.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Uygulanan bölgede alışılmadık kaşıntı, kabarma, kızarıklık, soyulma, kuruluk gelişirse, ilacın kullanımını durdurup, hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Mupirosin

Ticari-Jenerik ismi:  Bactroban Krem

Bactroban Krem Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Bactroban-Krem-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.