Salofalk Supozituvar

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Mesalazin olan Salofalk Supozituvar, ülseratif kolit iyileştirilmesi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir preparattır.

Salofalk Supozituvar Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ülseratif kolit iyileştirilmesi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir preparattır.
 3. Şayet karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa veya midenin oniki parmak bağırsağına açılan bölgede daralma veya herhangi bir kalp hastalığınız varsa, bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. Reklam
 5. İlacı kullanımınız  sırasında şiddetli karın ağrısı, kramp, ateş, kanlı ishal ve baş ağrısı görüldüğünde, ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Salofalk Supozituvar’ın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Bu ilaç sadece rektum bölgesine uygulanır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Reklam
 3. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, ateş, baş ağrısı, baş dönmesi ve ciltte kızarıklık ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Mesalazin

Ticari-Jenerik ismi: Salofalk Supozituvar

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
LONGIVO 20 mg Film Tablet
LONGIVO 20 mg Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Tadalafil olan  LONGIVO 20 mg Film Tablet, kasları gevşeterek kan akışını vücudun belirli bölgelerine doğru...

ALLES 600 mg Efervesan Tablet
ALLES 600 mg Efervesan Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Asetilsistein olan  ALLES 600 mg Efervesan Tablet, vücudun farklı  bölgelerini (akciğerler, boğaz, ağız gibi) kaplayan yoğun biçimdeki...

Kapat