Visine Göz Damlası

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Tetrahidrozolin hidroklorür olan Visine Göz Damlası, göz zarının iltihaplanması; göz alerjileri; toz ve dumana bağlı göz tahrişleri ve fazla okumaya bağlı göz yorgunluğunda gözlerde yanma, kanlanma, ödem, göz yaşarması, kaşıntı ve ağrı vakıalarının tedavisinde uygulanır. Göz içindeki kan damarlarını daraltarak çalışan bir preparattır.

Visine Göz Damlası Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu, varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Göz zarının iltihaplanması; göz alerjileri; toz ve dumana bağlı göz tahrişleri ve fazla okumaya bağlı göz yorgunluğunda gözlerde yanma, kanlanma, ödem, göz yaşarması , kaşıntı ve ağrı vakıalarının tedavisinde uygulanır. Göz içindeki kan damarlarını daraltarak çalışan bir preparattır.
 3. Göz tansiyonunuz varsa hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Lens kullanıyorsanız, ilacınızı uyguladıktan sonra en az 15 dakika beklemek zorundasınız. Daha sonra lensinizi takabilirsiniz.
 5. İlacı 48 ile 72 saatten daha uzun süre kullanmak sakıncalıdır. Bu ilacın uzun süre kullanımı göz içindeki damarlara zarar verebilir. Şayet şikayetlerinizde iyileşme olmazsa veya daha kötüleşirse hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. Doktor tavsiyesi olmadan bu ilacı çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 7. Tedavi sırasında, gözlerde şiddetli ağrı, görmede ani değişiklik,  gözlerin kızarması, ışığa karsı bakarken ağrı duyma veya çift görme durumu veya aniden görme alanında yüzen lekeler belirmesi vakıalarından herhangi birisi görülürse derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 8. Reklam
 9. Şayet yüksek tansiyon (hipertansiyon), kalp hastalığı veya koroner atardamar (koroner arter) hastalığı, diyabet (şeker hastalığı), ve tiroid bozukluğu rahatsızlıklarından herhangi birisi veya birkaçı var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildiriniz.
 10. İlacı kullanmaya başladıktan sonra birkaç gün içinde iyileşme olmazsa hekiminize müracaat etmelisiniz..
 11. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Visine Göz Damlası’nın Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldrınız, alt göz kapağını aşağıya doğru çekip, yukarıya bakınız. Damlayı damlatınız ve göz kapağınızı kapatınız. Damlayı damlatırken parmağınızı gözünüzün iç kenarına hafifçe bastırınız. Yaklaşık bir dakika böyle beklemek zorundasınız. Böylece damlanın gözyaşı kanalından içeri akması engellenmiş olacaktır. Şayet aynı göze birden fazla damla damlatacaksanız, bu işlemi beş dakika ara ile tekrarlayınız. Damlayı iki gözünüz içinde uygulayacaksanız aynı işlemi diğer gözünüze de aynı biçimde uygulayınız. Gözünüzün mikrop kapmaması için damlalığın ucunun steril bir yerde korunması gerekir.
 3. Reklam

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Gözlerde ağrı, yanma ve kaşıntı seyrek olarak görülen yan etkilerdir. Bu ve benzeri yan etkilerde hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi: Tetrahidrozolin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Visine Göz Damlası

Visine Göz Damlası Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Visine-Göz-Damlası-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.