DIYACURE 250 mg Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Saccharomyces Boulardi olan DIYACURE 250 mg Kapsül, ishal durdurucu bir preparattır. Enfeksiyon kaynaklı ishal,  antibiyotik kullanımına bağlı ishal ve sebebi belli olmayan ishalin durdurulmasını temin eder.  Vankomisin, metranidazol etken maddeli ilaçlara ek olarak Clostridium difficile adlı bir bakterinin neden olduğu hastalığın tekrarının önlenmesinde; seyahate bağlı turist ishalinin önlenmesi ve tedavisinde uygulanır.

DIYACURE 250 mg Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Enfeksiyon kaynaklı ishal,  antibiyotik kullanımına bağlı ishal ve sebebi belli olmayan ishalin durdurulmasını temin eder.  Vankomisin, metranidazol etken maddeli ilaçlara ek olarak Clostridium difficile adlı bir bakterinin neden olduğu hastalığın tekrarının önlenmesinde; seyahate bağlı turist ishalinin önlenmesi ve tedavisinde uygulanır.
 3. 6 yaşından küçük çocuklarda kullanmak sakıncalıdır.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra belirtilerinizin iyileşmeye başlaması 48 saati bulabilir. En iyi sonucu alabilmek için ilacınızı düzenli kullanınız.
 5. Düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde iyileşme olmazsa veya daha kötüleşirse acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. İshalin neden olduğu vücuttaki su kaybını engellemek için tedavi sürecinde normalden daha fazla su tüketiniz.
 7. Şayet vücudunuzda, toplardamara bağlı halde bulunan kateter varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 8. Günde 6 defadan fazla sulu dışkı  var ise dışkıyla beraber kusma ve  ateş  görülüyorsa, bu durum  24 saatten uzun sürerse derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 9. Vücudunuzun ishalin neden olduğu su kaybı ile karşı karşıya kalmaması için bol miktarda su tüketiniz.Uzun süren ishal, kusma ve yemek yiyememe durumunda su kaybının tedavisi için damar içi uygun sıvı verilmesi gerekebilir, vakit kaybetmeden derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 10. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

DIYACURE 250 mg Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Önerilen doz yetişkinlerde günde 1 veya 2 kapsül , çocuklarda 1 kapsüldür. 6 yaşından küçük çocuklarda kapsül alamıyacağı için saşe kullanılmalıdır. Yemek saatlerinin dışında alınması tavsiye edilir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Midede rahatsızlık hissi ve gaz seyrek görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Saccharomyces Boulardi

Ticari-Jenerik ismi:  DIYACURE 250 mg Kapsül

DIYACURE 250 mg Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

diyacure-250-mg-kapsul-ilac-prospektusu

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.