RIFADIN Oral Süspansiyon

RIFADIN Oral Süspansiyon neye iyi gelir?

 

Kullanımı :

Etken maddesi Rifampisin olan RIFADIN Oral Süspansiyon, vücutta hastalığa sebep olan bakteriler ile savaşır ve  hastalığın kontrol altına alınmasında etkili rol oynar. Yeni, ilerlemiş, kronik veya ilaca dirençli vakıalarda dahil olmak üzere duyarlı bakterilerin neden olduğu tüberkülozun tüm türevlerinin tedavisinde ve lepra (cüzzam hastalığı) tedavisinde uygulanır.  Bu ilaç,  tüberküloz tedavisinde diğer antitüberküloz ilaçlardan en az biri el beraber ve lepra tedavisinde lepra ilaçlarından en az biri  ile beraber kullanılmalıdır. Tek başına kullanılamaz. Tüberküloz ve tüberkülozun tüm çeşitleri; lepra (cüzzam hastalığı); ilaca dirençli  ve ciddi stafilokok (deride meydana gelen mikroorganizmalar) enfeksiyonlar;  Meningokok (meningoki bakterisinin neden olduğu bir hastalık) taşıyıcıları iyileştirilmesi ve Bruselloz (Peynir) Hastalığı (brusella bakterisinin neden olduğu hayvanlardan insanlara geçen bir hastalık);  grip (İnfluenzae) enfeksiyonu (A, B ve C virüslerinin neden olduğu viral bir enfeksiyon) ile ilgilidir.

RIFADIN Oral Süspansiyon Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Yeni, ilerlemiş, kronik veya ilaca dirençli vakıalarda dahil olmak üzere duyarlı bakterilerin neden olduğu tüberkülozun tüm türevlerinin tedavisinde ve lepra (cüzzam hastalığı) tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa veya safra yolu tıkanıklığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu bildirmelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 4. Bu ilacı, sarılık, gebeliğin özellikle ilk 3 ayında, yeni doğanlarda ve  emzirme dönemlerinde kullanmak sakıncalıdır.
 5. Bu ilacın kullanımının karaciğer üzerindeki muhtemel toksik etkileri nedeniyle tedavi öncesi ve tedaviniz sırasında mutlaka karaciğer fonksiyon testlerinizi yaptırınız.
 6. Şayet guatr ve hipotroid hastalığınız veya şeker hastalığınız varsa veya alkol kullanıyorsanız (alkolik), sarılık, depresif veya başka bir psikiyatrik hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 7. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, ilacınızı düzenli bir biçimde kullanınız.
 8. Bu ilacın kullanımıyla, idrarınız, dışkı, tükürük, balgam ve teriniz kırmızı-turuncu renkte olabilir.
 9. Hamilelerde veya hamile kalmayı düşünüyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal hekiminize durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Hamileyken bu ilacın kullanımı bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve  emzirilen bebeğe zarar verebilir.

RIFADIN Oral Süspansiyon‘un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir. .
 2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Bu ilaç, yemekten 30 dakika önce veya 2 saat sonra mide boş durumdayken alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, mide yanması, iştah kaybı, baş ağrısı, sersemlik, depresyon, eklem ağrısı ve benzeri yan etkiler görüldüğünde hekiminize müracaat etmelisiniz.

Etken Maddesi:  Rifampisin

Ticari-Jenerik ismi: RIFADIN Oral Süspansiyon

Okuduğunuz ilaç: RIFADIN Oral Süspansiyon
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/rifadin-oral-suspansiyon.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
RIFADIN Oral Süspansiyon Google
RIFADIN Oral Süspansiyon Yandex
Bugün: 19-Oct-2018 01:42:27
Ulusalarası saat: 18-10-18 22:42:27
Yazı tarihi ve Günü : 5 Aralık 2017Salı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
AS-SERTRAL Film Tablet
AS-SERTRAL Film Tablet

Kullanımı: Etken maddesi  Sertralin olan AS-SERTRAL Film Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek endişe, kaygı, panik, depresyona ve obsesif-kompülsif bozukluğa neden olabilecek kimyasalları...

FELOW PLUS 100 mg/25 mg Film Tablet
FELOW PLUS 100 mg/25 mg Film Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Losartan, Hidroklorotiyazid olan FELOW PLUS 100 mg/25 mg Film Tablet, kan damarlarını daraltarak tansiyonu yükselten  anjiyotensin...

Kapat