JOYMAX % 10 Sprey

İlaç Kullananlar için Uyarılar : Ticari-Jenerik ismi: JOYMAX % 10 Sprey. Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Lidokain adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Erken boşalma tedavisinde; geciktirici olarak, erkek cinsel organına uygulanan JOYMAX Sprey, deride sinirsel uyartıların oluşumunu önleyerek, cinsel beraberlik sırasında, dermal anestezinin sağlanması için uygulanır. DOZAJI: günde birkaç defa bir yada iki sprey JOYMAX kontrendikeleri: kalp ritim düzensizliği; genital bölgede bakteri, mantar, virüs hastalığı; aşırı hassasiyet; ağız veya göze temas. Etkileşim: simetidin, epilepsi ilaçları, antiaritmikler, Propranolol içeren ilaçlar JOYMAX’ın yan etkisi: döküntü, kırmızılık ve tahriş (genital bölge) JOYMAX Sprey de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu

JOYMAX % 10 Sprey neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gaelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.