Diafuryl Fort 200 mg Kapsül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Nifuroksazid olan Diafuryl Fort 200 mg Kapsül, bölgesel (lokal) etkili  bağırsak  antiseptiğidir. Genel durum bozukluğu, ateş, enfeksiyon ve zehirlenme belirtilerinin görülmediği , bakteri kökenli olan  kısa süre içinde gelişen ishal tedavisinde, su kaybının tedavisine ek olarak uygulanır.

Diafuryl Fort 200 mg Kapsül Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Genel durum bozukluğu, ateş, enfeksiyon ve zehirlenme belirtilerinin görülmediği , bakteri kökenli olan  kısa süre içinde gelişen ishal tedavisinde, su kaybının tedavisine ek olarak uygulanır.
 3. Günde 6 defadan fazla sulu sulu dışı  var ise dışkıyla beraber kusma ve  ateş te görülüyorsa, 24 saat içerisinde derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 4. 7 günden fazla kullanmak sakıncalıdır.
 5. Vücudunuzun ishalin neden olduğu su kaynı ile karşı karşıya kalmaması için bol miktarda su tüketiniz.Uzun süren ishal, kusma ve yemek yiyememe durumunda su kaybının tedavisi için damar içi uygun sıvı verilmesi gerekebilir, bunun için vakit kaybetmeden derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.
 6. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Diafuryl Fort 200 mg Kapsül’ün Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir./li>

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Küçük çocuklarda nadiren kusma ve bulantı görülebilir.

 

Etken Maddesi: Nifuroksazid

Ticari-Jenerik ismi: Diafuryl Fort 200 mg Kapsül

Diafuryl Fort 200 mg Kapsül Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Diafuryl-Fort-200-mg-Kapsül-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.