KOLROS 20 mg film tablet

KOLROS 20 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, KOLROS ne ilacı olup, ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, KOLROS dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; KOLROS kullanım şekli; KOLROS yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler ve benzeri KOLROS 20 mg hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.) KOLROS 20 mg film tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü) KOLROS 20 mg film tablet kısa ürün bilgisi Endikasyon bilgisi: rosuvastatin kalsiyum adlı etken maddeyi içinde bulunduran KOLROS 20 mg, yüksek kolesterol tedavisinde, damar sertleşmesi, felç, kalp krizi ve benzeri kardiyovasküler olayların engellenmesinde; kolesterol düşürücü, HMG-KoA redüktaz inhibitörü. başlangıç

KOLROS 20 mg film tablet neye iyi gelir?. …

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilaçların yüzde ellisinden çoğu uygun olmayan biçimde reçete edilmekte veya sağlanmakta veyahut satılmaktadır. Hastaların %50’si de ilaçlarını doğru bir biçimde kullanamamaktadır.

Tüm dünyada olduğu ve benzeri ülkemizde de yanlış ve gereksiz ilaç kullanımı halk sağlığını etkileyen ciddi bir sorundur. Akılcı olmayan ilaç kullanımı hastaların tedaviye uyuncunun azalmasına, ilaç etkileşimlerine, bazı ilaçlara karşı direnç gelişmesine, hastalıkların tekrarlamasına veya uzamasına, advers olay görülme sıklığının artmasına, tedavi masraflarının artmasına neden olur.

Bu nedenle insanların kendi başına gereksiz kullanımlarını engellemek ve ilaç ısrafını önlemek adına bu ilaç hakkındaki tüm bilgileri vermekten kaçındığımızı, ilaç içeriklerinin, üreticisinin değişebilmesi veya Sağlık bakanlığınca geri çekme uygulamaları ile eşgüdümü sağlamak için bu ilaca ilişkin güncel bilgiyi ilaç üreticisi firmadan edinmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu ilacı kullananlar veya kullanmak isteyenler neye iyi gelebileceği, hangi hastalıklara iyi geldiği hakkındaki yorumları aşağıda paylaşabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.