DAFLON Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Diosmin, Hesperidin olan DAFLON Film Tablet, toplar damarı koruyucu ve kuvvetlendirici bir preparattır. Kronik toplar damar yetersizliği belirtileri olan ağırlık ve şişkinlik hissi, varis, bacak ödemi, ağrı, gece gelen krampların tedavisinde ve Basur (hemoroid) krizlerine ait işlevsel şikayetlerin   tedavisinde uygulanır.

DAFLON Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kronik toplar damar yetersizliği belirtileri olan ağırlık ve şişkinlik hissi, bacak ödemi, ağrı, gece gelen krampların tedavisinde ve Basur (hemoroid) krizlerine ait işlevsel şikayetlerin   tedavisinde uygulanır.
 3. İlacı hemoroid hastalığı için kullanıyorsanız, ilacın etkisini daha iyi göstermesi için lifli yiyecekler ve bol bol su tüketmeye özen gösteriniz.
 4. Hemoroid için tedavi süresi kısa olmalıdır. İlacı kullandığınız halde hemoroide bağlı şikayetlerinizde 15 gün içerisinde bir iyileşme görülmezse, hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. İlacı, toplar damar dolaşım hastalığı için kullanıyorsanız, sağlıklı bir biçimde yaşamaya,fazla güneşe ve sıcağa maruz kalmamaya, uzun süre ayakta durmamaya ve aşırı kilo almamaya özen gösteriniz.
 6. Toplardamar hastalığınız, özellikle varisli damarlar  var ise kilo almamaya, uzun süre ayakta kalmamaya özen gösteriniz.
 7. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

DAFLON Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir. Tok karnına alınmalıdır.

İlacın Olası Yan etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide hastalığı ve rahatsızlık hissi hafif yan etki olarak görülebilir.

 

Etken Maddesi: Diosmin, Hesperidin
Ticari-Jenerik ismi: DAFLON Film Tablet

DAFLON Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DAFLON-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.