DOXIUM FORT Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Kalsiyum dobesilat olan DOXIUM FORT Film Tablet, kılcal damarların direncini arttırarak, kılcal damar geçirgenliğinin azalmasını sağlayarak, kılcal damarların yıpranmasını engelleyen bir damar koruyucudur. Basur (hemoroid) ile ilgili bozukluklar, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle kendini gösteren damar dolaşım bozuklukları ve  küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında (genellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklar) uygulanır.

DOXIUM FORT Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Basur (hemoroid) ile ilgili bozukluklar, bacaklarda ağrı, kramp ve tembellikle kendini gösteren damar dolaşım bozuklukları ve  küçük damarlardaki dolaşım bozukluklarında (genellikle şeker hastalığına bağlı göz damarlarındaki bozukluklar) uygulanır.
 3. Kendiniz iyi hissetseniz bile hekiminize sormadan ilacın kullanımını bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. İlacın kullanımını erken bırakmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 4. Şeker hastalığına bağlı göz bozukluğunuz var ise kan şekerinizi kontrol altında tutmak için hekimin verdiği diyete uymalısınız. Diyabet ilaçlarınızı düzenli bir biçimde kullanmalısınız.
 5. Toplardamar hastalığınız, özellikle varisli damarlar  var ise kilo almamaya , uzun süre ayakta kalmamaya özen gösteriniz.
 6. Tedavi sırasında ateş, bademcik iltihabı, boğaz ağrısı, genital bölgede iltihabi rahatsızlıklar görülürse bunlar ilacın yan etkileridir. İlacın kullanımını durdurup derhal hekiminize müracaat etmelisiniz. Doktorunuz böyle bir durumda kan sayımı ve testler yapmayı isteyecektir.
 7. Şayet böbrek hastası veya diyaliz iyileştirilmesi görüyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. Durumunuza göre doz ayarlamaları ve testler yapılması gereklidir.
 8. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

DOXIUM FORT Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

  Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal ve kaşıntı seyrek görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Kalsiyum dobesilat

Ticari-Jenerik ismi: DOXIUM FORT Film Tablet

DOXIUM FORT Film Tablet Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

DOXIUM-FORT-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.