TRIPLUS Film Kaplı Modifiye Salım Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?:

Etken maddesi Trimetazidin dihidroklorür olan TRIPLUS Film Kaplı Modifiye Salım Tablet, göğüs ağrısı (anjina pectoris) krizlerinin önlenmesi ve engellenmesinde; baş dönmesi (vertigo) ve kulak çınlaması, vızıltı ve ıslık sesi ve benzeri çevre ile ilgili olmayan seslerin duyulması (tinnitus) ve benzeri belirtilerin yardımcı tedavisinde kullanılmaktadır.

TRIPLUS Film Kaplı Modifiye Salım Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Bu ilaç, göğüs ağrısı (anjina pectoris) krizlerinin önlenmesi ve engellenmesinde; baş dönmesi (vertigo) ve kulak çınlaması, vızıltı ve ıslık sesi ve benzeri çevre ile ilgili olmayan seslerin duyulması (tinnitus) ve benzeri belirtilerin yardımcı tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. Bu ilaç başlamış olan anjina krizlerini iyileştirici bir tedavi değildir. Anjina krizlerinin oluşumunun engellenmesinde uygulanır.
 4. Bu ilacın özellikle yaşlı hastalarda kullanımı parkinson hastalığının belirtilerine neden olabilir veya bu belirtileri daha da kötüleştirebilir.
 5. Bu ilacın kullanımı, kalp krizi (miyokart infarktüs) iyileştirilmesi için uygun değildir.
 6. Bu ilacın kullanımı kan basıncının düşmesine veya denge kaybına neden olabilir. Bundan dolayı düşmeler ve yaralanmalara karşı dikkat etmelisiniz.
 7. Hamilelerde veya hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal hekiminize durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Doğmamış bebeğe zarar verebilir, bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

TRIPLUS Film Kaplı Modifiye Salım Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Her tableti bir bardak dolusu su ile beraber yemek sırasında almanız gerekir. Sabah ve akşam yemeğinde olmak üzere birer tablet, günde iki defa alınmalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Baş dönmesi, karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, hazımsızlık, ishal  gibi yan etkilerde acil yardım için hekiminize başvurmalısınız.

Etken Maddesi:  Trimetazidin dihidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: TRIPLUS Film Kaplı Modifiye Salım Tablet

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.