BELOC ZOK 50 mg Kontrollü Salımlı Film Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Metoprolol süksinat olan BELOC ZOK 50 mg Kontrollü Salımlı Film Tablet, stres hormonlarının kalpteki etkisini azaltarak kalp atım hızının (nabzın) yavaşlamasını temin eder. BELOC ZOK, yüksek tansiyon (hipertansiyon) ve göğüs ağrısının (anjina) önlenmesi ve tedavisinde; kalp krizi iyileştirilmesi ve  önlenmesinde ve aritmi (kalp atışlarında düzensizlik) tedavisinde uygulanır. Ek olarak migrende koruyucu tedavi olarak da kullanılmaktadır.

BELOC ZOK 50 mg Kontrollü Salımlı Film Tablet Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. BELOC ZOK, stres hormonlarının kalpteki etkisini azaltarak kalp atım hızının (nabzın) yavaşlamasını temin eder.
 3. Şayet, kalbiniz ile ilgili herhangi bir sorun  veya kalp atışlarınızda yavaşlama varsa veya kan basıncınız düşükse, kan dolaşımı probleminiz veya akciğerleriniz ile ilgili sorunlarınız varsa BELOC ZOK‘u kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet ağır böbrek yetmezliğiniz veya  kan dolaşım bozukluğunuz ( kesik kesik topallama) varsa veya  astımınız varsa BELOC ZOK‘u kullanmadan önce hekiminize rahatsızlıklarınızı ve kullandığınız ilaçları bildirmelisiniz.
 5. Şayet herhangi bir ameliyat olma durumu varsa, ameliyattan belli bir süre önce BELOC ZOK‘u tam olarak ne kadar kullandığınızı cerrahınıza bildiriniz. İlacı kısa bir süreliğine durdurmanız gerekebilir.
 6. Şayet BELOC ZOK‘u yüksek tansiyon iyileştirilmesi  için kullanıyorsanız, iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile kullanmaya devam ediniz. Yüksek tansiyon sıklıkla belirti göstermez.
 7. İlacın kullanımının üzerinizde etkisinin olumlu olup olmadığını anlamak için tansiyonunuzu düzenli olarak kontrol ettiriniz.
 8. BELOC ZOK‘un kullanımını hekiminize sormadan bırakmamalısınız ve doz atlaması yapmayınız. İlacın alımını aniden durdurmak durumunuzu kötüleştirebilir.
 9. BELOC ZOK‘u düzenli bir biçimde atlamadan kullanınız. İlacınız tamamen bitmeden hekiminize tekrar  reçete ettirmelisiniz.
 10. BELOC ZOK‘u kullanımınız sırasında alkol kullanmaktan kaçınmalısınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini arttırabilir. Uyuklama, baş dönmesi artar ve tansiyonunuzu daha da düşürebilir.
 11. Yan etki olarak halsizlik ve baş dönmesi oluşabilir. Araç veya makine kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren etkinliklerde dikkat etmelisiniz.
 12. Hamilelik  ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan  kullanmak sakıncalıdır.

BELOC ZOK 50 mg Kontrollü Salımlı Film Tablet’in Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su  ile beraber  almanız gerekir.  Her gün aynı saatte almaya özen gösteriniz.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Kalp atışlarında yavaşlama, çarpıntı, ellerde ve ayaklarda soğukluk, baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, mide bulantısı, kusma, ishal veya kabızlık, karın ağrısı ve halsizlik  yaygın görülen yan etkilerdir.

Etken Maddesi: Metoprolol süksinat
Ticari-Jenerik ismi: BELOC ZOK 50 mg Kontrollü Salımlı Film Tablet

BELOC ZOK 50 mg Kontrollü Salım Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

BELOC ZOK 50 mg Kontrollü Salım Tablet Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.