Klavupen Forte Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz

Kullanımı:

Etken maddesi Amoksisilin, Klavulanat Asit olan Klavupen Forte Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek, kronik bronşit,  zatürre, sinüzit, tekrarlayan bademcik iltihabı, akciğer iltihabı, kulakta gelişen enfeksiyonlar,  diş ve diş eti ile ilgili enfeksiyonlar, idrar yolu enfeksiyonları (idrar yolu iltihabı ve böbrek iltihaplanması gibi), bağ dokusu iltihabı (selülit) ve hayvan ısırmaları ve benzeri deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarını tedavi edici bir antibiyotiktir.

Klavupen Forte Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz Kullananlar için Uyarılar:

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , enfeksiyonları tedavi edeci bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilaç soğuk algınlığı veya grip ve benzeri virüsün neden olduğu  enfeksiyonları tedavi etmeyecektir.
 4. Şayet karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı veya mononükleoz  vakıalarından birini taşıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekimi bilgilendirmeniz gereklidir. İlacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamaları ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 5. Bu ilacı kullanırken aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa ishali durdurmak için başka bir ilaç kullanmak sakıncalıdır, derhal hekiminize başvrurup, acil yardım isteyiniz.
 6. Bu ilacı kullanırken  iyileşme kaydettiğinizi düşünseniz bile hekimin tavsiye ettiği ya da ilaç prospektüsünde yazan zaman ve süre kadar kullanmanız gerekiyor. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 7. Bu ilacı kullanırken bol sıvı tüketmelisiniz.
 8. Bu ilacın kullanımı doğum kontrol haplarının etkisini azaltmaktadır. İstenmeyen bir gebelik olmaması için hormonal olmayan ikinci bir doğum kontrol yöntemi ile korununuz.
 9. Gebelik ve emzirme dönemlerinde hekiminize sormadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Klavupen Forte Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. Toz bulunan ilaç şişesine şişenin çizgisine gelmeyecek biçimde kaynatılmış soğutulmuş su ilave ediniz. Şişenin ağzını kapatıp tozun çözünmesi için çalkalayınız. Daha sonra şişenin içerisine çizgiye gelecek kadar kaynatılmış soğutulmuş su ilave edip yine çalkalayınız. İlacınız içilecek hale gelmiştir. İlacınızı almadan önce iyice çalkalayınız. İlacı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kaşığı veya ilacın kendi doz kabı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Mide bulantısı, mide ağrısı, iştah kaybı , koyu renkli idrar, kil renkli dışkı, sarılık ve üç günden fazla süren ishaliniz varsa ilacı kullanmayı durdurup, derhal hekiminize müracaat etmelisiniz.

 

Etken Maddesi: Amoksisilin, Klavulanat Asit

Ticari-Jenerik ismi:  Klavupen Forte Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
BRONKAR Şurup
BRONKAR Şurup

Kullanımı : Etken maddesi Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür olan BRONKAR Şurup, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici bir preparattır....

AIRTIDE 250/50 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül
AIRTIDE 250/50 mcg İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül

Kullanımı : Etken maddesi Flutikazon propiyonat (250 mcg), Salmeterol (50 mcg) olan AIRTIDE 250/50 mcg  İnhalasyon İçin Toz İçeren Kapsül, solunum...

Kapat