Bekunis Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi  Bisakodil, Sennozit B olan Bekunis Draje, kalın bağırsaktaki su miktarını arttırarak dışkıyı yumuşatan ve kalın bağırsağı uyararak dışkı çıkarmayı kolaylaştıran müshil etkili bir preparattır.  Bağırsak atonisi (kasılan bir organın normal geriliminin kaybolması sonucu gevşemesi) ve değişik nedenlere bağlı kabızlık vakıalarının kısa süreli tedavisinde uygulanır.

Bekunis Draje Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Kalın bağırsaktaki su miktarını arttırarak dışkıyı yumuşatan ve kalın bağırsağı uyararak dışkı çıkarmayı kolaylaştıran müshil etkili bir preparattır.
 3. Şayet dışkı yapma düzeninizde ani bir değişiklik fark ettiyseniz ve bu durum 2 haftadan uzun sürdüyse, bir müshil ilacı kullanmadan önce hekiminize danışmakta fayda vardır.
 4. Düzenli olarak kullanmanıza rağmen, 2 günlük tedaviden sonra bağırsaklarınızda halen bir boşalma olmadıysa, bu durum ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir. ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Uzun süre kullanımı alışkanlık yapabilir. Müshil bağımlılığı, kronik kabızlık ve normal bağırsak fonksiyonunun kaybına  neden olabilir. Dolayısıyla 1 haftadan fazla kullanılmamalıdır.
 6. Reklam
 7. İlacı kullandıktan sonra rektal kanama olması veya dışkı yapamama durumu başka bir hastalığın belirtisi olabilir, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 8. Şayet akut (kısa süre içinde gelişen) apandisit, ishal, bağırsak tıkanması ve nedeni bilinmeyen karın ağrısı vakıalarından herhangi biri var ise; kullanmak sakıncalıdır.
 9. İlacı, antiasit aldıktan sonraki 2 saat içinde almamalısınız.
 10. Etkisini göstermesi 6 ila 12 saati bulabilir.
 11. İlacın, uzun süreli kullanımı özellikle çocuklarda sakıncalıdır.
 12. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 13. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Bekunis Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber gece yatmadan önce almanız gerekir. Önerilen doz günde 1 drajedir.

İlacın Olası Yan Etkileri :
Reklam

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Karın ağrısı, ishal ve idrarda sarımsı kahverengi renk değişikliği  seyrek  görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi: Bisakodil, Sennozit B
Ticari-Jenerik ismi: Bekunis Draje

Bekunis Draje Resmi prospektüsü için üretici ilaç firması sitesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Bekunis-Draje-İlaç-Prospektüsü

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
Emedur I.M. Ampul
Emedur I.M. Ampul

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Trimetobenzamid hidroklorür olan Emedur I.M. Ampul, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir...

Sefoksim İM / İV Flakon 500 mg/1000 mg
Sefoksim İM / İV Flakon 500 mg/1000 mg

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır?: Etken maddesi  Sefotaksim sodyum olan Sefoksim İM / İV Flakon 500 mg/1000 mg, vücuttaki bakterilerle mücadele ederek , bakterilerin neden olduğu enfeksiyonları...

Kapat