Vomet Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Trimetobenzamid hidroklorür olan Vomet Draje, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir preparattır. Mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde uygulanır.  Kullanımı yetişkinler ve 15 kg’ın üzerindeki çocuklar içindir.

Vomet Draje Kullananlar için Uyarılar :

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Mide bulantısı ve kusma şikayetlerinde uygulanır.  Kullanımı yetişkinler ve 15 kg’ın üzerindeki çocuklar içindir.
 3. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almamalısınız. Alkol ilacın yan etkileri olan uyuşukluk hali ve uyku halini arttırmaktadır.
 4. Soğuk algınlığı ilaçları, ağrı kesici ilaçlar, kas gevşeticiler, nöbet ilaçları, depresyon ve anksiyete ilaçları ve benzeri uyku veren ilaçlarla beraber kullanmak sakıncalıdır. Şayet uyku veren bu ilaçlardan birini kullanıyorsanız bu ilacı kullanırken mutlaka hekiminize bildirmelisiniz.
 5. Kalp atışlarında düzensizlik veya herhangi bir kalp hastalığı, astım, göz tansiyonu, idrar kesesi problemleri veya idrar yapmada güçlük, prostat büyümesi, karaciğer hastalığı ve böbrek hastalığı vakıalarından herhangi biri var ise bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz. İlacın kullanımı size uygun olmayabilir veya doktorunuz doz ayarlamalarına  gereksinim duyabilir.
 6. Doktorunuz tarafından söylenmedikçe bu ilacı çocuklara vermeyiniz. Özellikle de çocuğun ateşi varsa veya yakın zamanda su çiçeği geçirdiyse ilacın kullanımı uygun değildir.
 7. İlacın kullanımı düşünce ve reaksiyonlarınızı bozabilecek yan etkilere sahip olduğundan, makine ve araba kullanmak ve benzeri zinde ve uyanık olmayı gerektiren aktivasyonlarda dikkat etmelisiniz.
 8. Hamilelerde ve emzirme dönemlerinde bu ilacı hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

Vomet Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Sarılık, istem dışı kasılmalar, kontrol edilemez biçimde titreme, kas krampları ve kas spazmları  gibi yan etkilerde ilacın alımını durdurup hekiminize  durumu bildiriniz.

Etken Maddesi: Trimetobenzamid hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: Vomet Draje

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.