Salofalk Barsakta Çözünen Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Mesalazin olan Salofalk Barsakta Çözünen Draje, ülseratif kolit iyileştirilmesi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir preparattır.

Salofalk Barsakta Çözünen Draje Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. Ülseratif kolit iyileştirilmesi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir preparattır.
 3. Şayet karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize durumunuzu anlatınız. ilacı güvenli bir biçimde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere gereksinim duyabilirsiniz.
 4. İlacı kullanımınız  sırasında şiddetli karın ağrısı, kramp, ateş, kanlı ishal ve baş ağrısı görüldüğünde, ilacın kullanımını durdurup, acil olarak hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Reklam
 6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.

Salofalk Barsakta Çözünen Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

 

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Reklam
 3. Mide bulantısı, kusma, ishal, kabızlık, ateş, baş ağrısı, baş dönmesi ve ciltte kızarıklık ve benzeri hafif yan etkiler görülebilir.

 

Etken Maddesi: Mesalazin

Ticari-Jenerik ismi: Salofalk Barsakta Çözünen Draje

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ANTHIX 10 mg Tablet
ANTHIX 10 mg Tablet

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi  Rupatadin Fumarat olan ANTHIX 10 mg Tablet, vücutta, doğal bir  histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık,...

PAROL HOT Poşet Granül
PAROL HOT Poşet Granül

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? : Etken maddesi Parasetamol, Klorfeniramin Maleat, Psödoefedrin hidroklorür olan PAROL HOT Poşet Granül, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yollarında...

Kapat