Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup

Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Parasetamol olan Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş vakıalarında kullanılan, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile beraber görülen ağrı ve ateş vakıalarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş vakıalarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında uygulanır. Kullanımı 2 aylık ve üzeri bebekler  ile 6 yaş arası çocuklar içindir.

Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. Süt çocukları ve küçük çocuklarda, soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar ile beraber görülen ağrı ve ateş vakıalarında, diş çıkarma döneminde ve aşı sonrası görülen ağrı ve ateş vakıalarında, hasar ve zedelenmeden dolayı görülen ağrılar, romatizmal ağrılar, ameliyat sonrası görülen ağrılar, diş ağrısı, baş ağrısı ve vücut ağrılarında uygulanır.
  3. 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanmak sakıncalıdır.
  4. 5 günden fazla kullanmak sakıncalıdır.
  5. Karaciğer veya böbrek hastalığı olan kişilerde kullanılmamalıdır.
  6. Kalp, akciğer hastaları ve anemisi olanlarda doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.
  7. 3 günden fazla süren ateş ve 5 günden fazla devam eden ağrılarda hekiminize müracaat etmelisiniz.

Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacınızı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

 Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. Hafif bulantı, ishal , halsizlik yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:   Parasetamol

Ticari-Jenerik ismi: Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup

Geralgine-P Pediatrik Eliksir Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

Geralgine-P Pediatrik Eliksir Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.





Okuduğunuz ilaç: Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup
Web adresi : http://ilac.neyeiyigelir.com/geralgine-p-pediatrik-eliksir-120-mg-surup.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup Google
Geralgine-P Pediatrik Eliksir 120 mg Şurup Yandex
Bugün: 17-Jan-2018 22:34:14
Ulusalarası saat: 17-01-18 19:34:14
Yazı tarihi ve Günü : 30 Aralık 2016Cuma

Son arananlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devamını oku:
Dialic Efervesan Tablet

Kullanımı : Etken maddesi Pioglitazon hidroklorür olan Dialic Efervesan Tablet, insüline bağımlı olmayan Tip 2 şeker  hastalığı (diyabet Tip...

PERALJIN Tablet

Kullanımı : Etken maddesi  Parasetamol, Kafein olan PERALJIN  Tablet, ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Ek olarak romatizmaya  karşı da etkili bir preparattır. Damarlarda...

Kapat