A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup

A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup neye iyi gelir?

Kullanımı :

Etken maddesi  Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür olan  A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup, histaminin etkilerini giderici, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir preparattır. Vücutta doğal bir histaminin neden olduğu ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma, burun akıntısı, burun tıkanıklığı ve benzeri alerjik belirtileri tedavi edici antihistaminik etki eder, burun ve sinüslerde (burun boşluklarında) mukozanın şişkinliğini azaltarak üst solunum yollarını açar, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek ateşi düşürür ve ağrıyı keser. Grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı, hapşırık, ödem, gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının tedavisinde uygulanır.

 

A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup Kullananlar için Uyarılar :

yazı devam ediyor...

 1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
 2. 6 yaş üzeri çocuklarda grip ve soğuk algınlığında görülen ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, nezle, burun akıntısı, burunda ve boğazda kaşıntı,  gözlerde sulanma, burun tıkanıklığı, vücut kırıklığı ve kas ağrılarının tedavisinde uygulanır.
 3. Şayet karaciğer hastalığı, virüs kaynaklı karaciğer iltihaplanması, böbrek hastalığı, akut astım, dar açılı göz tansiyonu, mesane çıkışında tıkanma, midenin on iki parmak bağırsağa açıldığı yerde daralma,  prostat büyümesi veya alkol bağımlılığı ve benzeri rahatsızlıklardan herhangi biri veya birkaçı varsa bu ilacı kullanmak sakıncalıdır.
 4. Şayet son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait başka bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmak sakıncalıdır. Şayet MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, yaşamsal tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 5. Karaciğer hastalığınız veya alkol bağımlılığınız var ise  veya başka bir antihistaminik ilaç veya ağrı kesici kullanıyorsanız bu ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
 6. İlacı düzenli kullanmanıza hastalık belirtilerinde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse veya belirtileriniz 3-5 günden uzun sürerse ve diğer enfeksiyon belirtileri de ortaya çıkarsa yada yüksek ateş devam ediyorsa hekiminize müracaat etmelisiniz.
 7. İlacı kullanırken alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol kullanımı ilacın olası yan etkilerini daha da arttırmaktadır.
 8. İlacın sakinleştirici etkisi mevcuttur.  Araç veya makine kullanmak ve benzeri uyanık ve zinde olmayı gerektiren etkinliklerde  çok dikkat etmelisiniz.
 9. 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.

A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup’un Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

yazı devam ediyor...

 1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
 2. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  bir ölçüm kabıyla veya ölçüm kaşığı ile almanız gerekir. Yemek kaşığı kullanmak sakıncalıdır.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

yazı devam ediyor...

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
 2. Bulantı, kusma, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, kabızlık, baş dönmesi, sersemlik ve uyku hali, uyuşukluk, üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri yaygın görülen yan etkilerdir.

 

Etken Maddesi:   Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür

Ticari-Jenerik ismi: A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup

A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup Resmi prospektüsü için ilaç firması sitesinden faydalanmanızı öneririz.

A-FERİN-PLUS-PEDİATRİK-Şurup-İlaç-Prospektüsü

Okuduğunuz ilaç: A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup
Web adresi : https://ilac.neyeiyigelir.com/a-ferin-plus-pediatrik-surup.htm

Karekod :
Scan the QR Code


Çeşitli alternatif ilaçları aramak için:
A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup Google
A-FERİN PLUS PEDİATRİK Şurup Yandex
Bugün: 21-Aug-2018 07:23:14
Ulusalarası saat: 21-08-18 04:23:14
Yazı tarihi ve Günü : 21 Ocak 2017Cumartesi

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Devamını oku:
ATIVAN EXPIDET Tablet
ATIVAN EXPIDET Tablet

Kullanımı: Etken maddesi Lorazepam olan ATIVAN EXPIDET Tablet, beyinde dengesiz hale gelerek anksiyeteye (endişe, kaygı)  neden olabilecek kimyasalları...

Oceral Deri Spreyi

Kullanımı: Etken maddesi Oksikonazol nitrat olan Oceral Deri Spreyi, El ve ayak parmak aralarında meydana gelen mantar hastalıkları (tinea pedis);...

Kapat