VITABIOL-C FORT Draje

Neye iyi gelir ve kullanımı nasıldır? :

Etken maddesi Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C (Askorbik Asit), Niasinamid, Kalsiyum pantotenat, Biotin, Folik Asit olan VITABIOL-C  FORT Draje, B grubu vitaminleri ve C vitamini eksikliği bulunan hastalarda kullanılmaktadır. Ani kilo kaybı, dengesiz ve yetersiz beslenme, günlük vitamin ihtiyacının karşılanamaması vakıalarında, özel diyete bağlı vitamin yetersizliklerinde, beslenme bozukluklarına bağlı vitamin yetersizliği vakıalarında ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla;  ameliyat sonrası uzun nekahat dönemlerindeki hastalarda beslenme gereksinimlerinin karşılanmasında,  vücut ve zihnin çabuk yorulması, unutkanlık, sinirlilik, kol ve bacaklarda titreme ve benzeri genel şikayetleri olan hastalardaki vitamin gereksinimlerinde; zona, sinir ağrısı, sinir iltihabı, şeker hastalarında görülen sinir hasarı rahatsızlıklarında ve kronik alkolizmde  tedaviye yardımcı olarak verilmektedir.

VITABIOL-C  FORT Draje Kullananlar için Uyarılar :

  1. Vücut metabolizmanızda ilaçtaki etken maddelere karşı alerji durumu varsa bu ilacı kullanmanız tavsiye edilmez.
  2. B grubu vitaminleri ve C vitamini eksikliği bulunan hastalarda kullanılmaktadır.
  3. Şeker içermektedir. Şayet doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce hekiminize bildirmelisiniz.
  4. İlacı kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
  5. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelikte ve bebek emziren kadınlar için hekiminize sormadan kullanmak sakıncalıdır.

VITABIOL-C  FORT Draje’nin Kullanım şekli ve dozu. Nasıl uygulanır? :

  1. Doktor ilacı nasıl reçete yazdıysa o biçimde kullanmanız gereklidir. Tedavi sürecinde mutlaka hekimin yönergelerine uyulması şart olup, yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar ilaçtan beklenen faydaları farklı yönde etkileyebilir, hastalığın seyrinin olumsuz ilerlemesi sonucunu doğurabilir.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile beraber almanız gerekir.

Yan Etkileri ve Kontr-Endikasyonları :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik ve benzeri bir durumda hekimi bilgilendirmekte büyük yarar bulunmaktadır. Küçük bir ihmal daha önemli sorunları beraberinde getirebilir..
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

Etken Maddesi: Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B12, Vitamin C (Askorbik Asit), Niasinamid, Kalsiyum pantotenat, Biotin, Folik Asit
Ticari-Jenerik ismi: VITABIOL-C  FORT Draje

VITABIOL-C  FORT Draje Yasal prospektüs bilgisi için ilaç firması sitesini incelemelisiniz.

vitabiol-c-fort-draje-kisa-urun-bilgisi

Son arananlar

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.